Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

Зустріч з нагоди відзначення 25-ї річниці створення «Народного Руху України за перебудову»

11 вересня 2014

11 вересня у центральній районній бібліотеці відбулася зустріч представників районної влади, громадськості та учнівської молоді із активістами районних організацій політичних партій, що стали правонаступниками створеної у 1989 році громадсько-політичної організації "Народний Рух України за перебудову". В зустрічі взяла участь заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай. Захід відбувався в рамках відзначення в Україні 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову».

Зібрання відкрилося Державним Гімном України, який виконав на баяні учень дитячої музичної школи, після чого зі вступним словом до присутніх звернулася керівник районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Ольга Правдивець. Вона розповіла історію створення і становлення Народного Руху України за перебудову, як громадсько-політичного об'єднання, яке згодом переформатувалося у політичну партію «Народний Рух України». Присутні переглянули відеоролик, у сюжеті якого йшлося про соціально-політичні процеси в Україні у 80-ті та 90-ті роки минулого століття, про діяльність громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову», про її роль у становленні національно-патріотичної свідомості українців та проголошенні незалежності нашої держави. Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять тих, хто виборював українську незалежність і поклав життя на вівтар боротьби за нашу землю, націю та державу.

До слова запросили ветерана Народного Руху України, учасника Установчого з'їзду організації Анатолія Бабкіна, який ділився власними спогадами про пережиті події та розповідав про історію створення організації на Чернігівщині, про шалений спротив радянського режиму зародженню демократичної громадсько-політичної сили в Україні.

Від імені районної влади заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай подякувала присутнім за участь у зустрічі, відмітила важливість проведення таких заходів саме із з залученням представників молодого покоління. У зверненні до школярів та активістів районної організації НРУ вона наголосила, що саме Народний Рух України за перебудову став рушійною силою українського національного відродження та здобуття Україною незалежності та високо оцінила діяльність членів районного осередку Руху в тодішніх непростих умовах краху Радянської імперії. Користуючись нагодою Олена Баглай вручила Почесну грамоту райдержадміністрації і районної ради Бабкіну Анатолію Тихоновичу за вагомий внесок у справу національного відродження і здобуття Україною незалежності та з нагоди відзначення 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову».

Зустріч відбувалася у формі дискусії, в якій взяли участь активісти та ветерани Народного Руху України: Микола Чава, Леонід Повозник, Федосій Ричок, вчитель Куликівської загальноосвітньої школи Галина Карпенко та директор районної бібліотеки Алла Шуба. Говорили про досягнення і помилки Народного Руху України, але практично всі присутні зійшлися на думці, що саме ця організація стала локомотивом демократичних процесів в пострадянській Україні та натхненником проголошення незалежності нашої держави.

Підсумували зустріч начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Віктор Снопок та директор районної центральної бібліотеки Алла Шуба, які подякували присутнім за участь у заході та висловили надію, що зустріч з ветеранами і активістами національно-демократичного руху ще більше зміцнить почуття національної гідності і гордості за державу у молодого покоління українців і додасть усім віри у щасливе майбутнє України.


Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації