back

11 листопада 2014

Про візит делегації освітян Куликівського району до Пилваського повіту Естонії

З метою підтримки багаторічних дружніх стосунків між районами та співпрацю в галузі освіти, на запрошення повітового управління, старійшини Пилваського повіту Ули Прееден делегація працівників освіти Куликівського району на чолі із заступником голови райдержадміністрації Оленою Баглай з 3 по 7 листопада перебувала у Пилваському повіті Естонії. До складу делегації входили: начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Анюховська, директор Ковчинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Халімон, вчитель англійської мови Куликівської ЗОШ Надія Дорошенко, завідуюча райметодкабінетом Оксана Орсагош, учитель математики та фізики Вересоцької ЗОШ Сергій Новицький.

Від поїздки до Пилваського повіту освітяни району отримали незабутні враження, належно оцінили теплий і гостинний прийом естонських посадовців та колег. За словами заступника голови райдержадміністрації Олени Баглай програма перебування куликівської делегації була дуже насиченою і цікавою. Вони відвідали Міністерство освіти і науки у місті Тарту, де предметно поспілкувалися із завідувачкою відділом Ірене Кяосаар.

Куликівським освітянам запропонували відвідати місцеву гімназію, музичну школу та центр культури підприємництва, також завітали до школи садівництва, де навчаються не лише молодь, а й дорослі. Особливо вони були вражені комплексом садиб в Основній школі. Цей незвичайний освітній заклад розташований у старовинному замку. В Естонії задля збереження пам’яток архітектури та історії практикується переобладнання цих приміщень під навчальні заклади.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Анюховська звернула особливу увагу на те, що система освіти в Естонії зовсім інша, ніж в Україні. Більшість проектів та планів тут втілюються в життя завдяки підтримці програм Євросоюзу, що дає змогу підняти освіту на якісно новий, вищий рівень.

Вчителі нашого району відмітили, що у відвідуваних ними закладах освіти давно відмовилися від ведення журналів і щоденників, у всьому перейшли на електронну систему. Батьки також спілкуються з педагогами і можуть отримати інформацію про свого школяра завдяки електронному спілкуванню. До школи учні добираються або громадським транспортом, або їх підвозять батьки. Освіта безкоштовна, так само, як і харчування учнів 1-9 класів. Наразі тут поставили за мету відкрити у кожному повіті надсучасну державну гімназію, а школи перепрофілюють у заклади освіти І-ІІ ступеня. Такі навчальні заклади будуються.

Актуальним на сьогодні для українців є питання проведення опалювального сезону, тому члени делегації особливу увагу звертали на заходи щодо підтримки необхідного температурного режиму у приміщеннях, яке практикують в Естонії. У Пилваських освітніх та громадських закладах для обігріву приміщень застосовують енергозберігаючі технології. Основна школа опалюється, наприклад, за рахунок енергії землі, у багатьох школах – сонячні батареї, або комбіновані котли, що працюють на відходах деревини. Стіни утеплені надсучасними матеріалами, тепле повітря циркулює всередині приміщення, підлога також віддає тепло.

За час перебування в Естонії члени делегації з нашого району провели зустрічі із старійшинами волостей (керівниками територіальних громад) Пилваського повіту Теетом Хельмом, Юло Нездо, Енелом Лііном та директорами місцевих закладів освіти. Увесь час протягом перебування куликівської делегації у Пилваському повіті їх супроводжував начальник Департаменту освіти і культури Пилваського повітового управління Петер Аас, який і був одним з ініціаторів і головним організатором візиту.

Як зазначила заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай, співпраця з естонськими друзями триватиме, навесні майбутнього року Куликівський район прийматиме делегацію освітян Пилваського повіту.


Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації