Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

21 листопада 2014

Тематична зустріч «Сумління нації» у районній центральній бібліотеці з нагоди відзначення Дня гідності і свободи України

21 листопада у центральній районній бібліотеці відбувся захід «Сумління нації», який присвячувався відзначенню Дня гідності і свободи України. З метою вшанування жертв подій листопада 2013 року та кривавої зими 2013-2014 років у приміщені читального залу зібралися працівники бібліотеки та учнівська молодь Куликівського професійного аграрного ліцею. Участь у заході також прийняли голова райдержадміністрації Валентина Мельник, її заступник Олена Баглай та голова районної ради Юрій Крепосний.

Захід проводили керівник районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Ольга Правдивець, завідувач районним краєзнавчим музеєм Володимир Масльонка та керівник інформаційного агентства «Прес-Центр» Людмила Ковальчук. Першочергово вони розповіли про історію становлення нового для українців свята Дня гідності і свободи та надали слово керівникам району.

Звертаючись до студентів, Валентина Мельник зазначила, що завдяки їм, молодим та небайдужим до свого майбутнього громадянам, Україні вдалося відродити національну свідомість.

— Саме відродження гідності, а не її становлення ми святкуємо сьогодні, адже прагнення свободи і почуття гідності для нас — це не надбання сьогодення. Це є генетичний код, який був закладений у свідомість українців чи не від часу створення на нашій землі першої сильної і цивілізованої європейської держави — Київської Русі. Багато століть українські землі були ласим шматком для завойовників, які загарбували землі та поневолювали народ, намагаючись придушити прагнення до свободи і відчуття гідності. Багато біди зазнали українці від набігів монголо-татарської орди, українсько-польських війн. Однак українці зажили слави не тільки як великі трударі-землероби, вільні господарі своєї землі, а й як вправні і безстрашні воїни. Свідченням тому є розквіт козацької доби. Козацька республіка — це прообраз першої європейської демократії, коли Гетьманів козаки обрали з поміж найдостойніших побратимів і будували суспільний устрій відповідно до Конституції. Українці ніколи не мали царя і не були рабами. Ось що найбільше дратувало тих, хто прагнув силою прищепити українцям рабську сутність.

Безперечно найбільш нещадно нищили українську національну ідентичність Російська імперія, а згодом і радянські вожді. Заборона української мови та книгодрукування, знищення української інтелігенції, а згодом — і геноцид голодом. Та сподівання колишніх і нинішніх катів знищити український народ зазнали краху.

І це українці вкотре довели силою духу свободи і єднання під час Помаранчевої революції у 2004 році і готовністю віддати життя за вільну, демократичну і соборну Україну кривавою зимою 2013 року під час революції Гідності.

І сьогодні на сході держави українські воїни щодня, щогодини доводять ворогам і всьому світові, що свобода і гідність це — єство українців, це те за що вони не замислюючись ладні віддати життя, — звучало у виступі голови райдержадміністрації.

До її слів долучилися голова районної ради і заступник голови райдержадміністрації та привітали присутніх з новозаснованим святом Дня гідності і свободи.

Після виступів очільників району екскурс в минуле здійснив Володимир Масльонка, який нагадав присутнім хронічку подій 2013-2014 років. Також студенти переглянули стенди з фотографіями та короткою інформацією про Героїв Небесної сотні та виставку літератури та періодики, присвяченої боротьбі за демократію та свободу в Україні. Виставка складається з трьох частин: перша – це видання, що висвітлюють Помаранчуву революцію, друге – Євромайдан, третя частина – це статті з районної газети «Поліська правда», де розповідається про військовослужбовців з району, які наразі призвані до лав української армії.

Ведучі заходу закликали його учасників вшанувати пам’ять загиблих в результаті протистоянь в столиці взимку 2014 року та цьогорічних воєнних дій на сході держави хвилиною мовчання та запаленням свічок.

На завершення організатори подарували всім присутнім браслети з українською символікою та жовто-блакитні стрічки.

Також цього дня студенти ліцею відвідали районний краєзнавчий музей та прослухали коротку лекцію про історію Куликівського району і оглянули експозиції.


Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації