07 вересня 2016
29 липня 2016 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» від 07.07.2016 року № 1436-VIII. Статтю 14 Закону України доповнено пунктом 8, а саме: «до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню належать учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зокрема, особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичної операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення матимуть додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Зміни стосуються лише осіб, які зареєстровані в державній службі зайнятості та перебувають на обліку як безробітні.
Починаючи з 30.08.2016 року (з дня вступу в чинність вказаного вище закону), учасники АТО матимуть право бути працевлаштованими в рахунок 5-ти відсоткової квоти на підприємствах, організаціях та установах.
Також роботодавці отримають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування зазначеної категорії громадян за направленням центру зайнятості на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки. На таку фінансову підтримку можуть також розраховувати суб’єкти малого підприємництва у випадку працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки.
Державна служба зайнятості надає широкий спектр послуг учасникам антитерористичної операції, зокрема , пошук підходящої постійної або тимчасової роботи; пропонує взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру, надає індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги, проводить групові консультації – семінари з техніки пошуку роботи, тренінги, ярмарки вакансій тощо, надає можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання та організовує професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації..
За січень-липень 2016 року послугами районного центру зайнятості скористалися 22 учасників АТО, з них 1 особа з інвалідністю. Всього за 7 місяців працевлаштовані 5 учасників АТО, з них за направленням служби зайнятості – 4 особи. Крім того, 3 військовослужбовці взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, 1 особа пройшла професійне навчання.