back

31 січня 2017

Профілактика застуди та переохолодження

Куликівський районний сектор У ДСНС України у Чернігівській області попереджає: тривале перебування на вулиці при низькій температурі повітря, а також обмежена рухливість, яка властива зимовій риболовлі, може призвести до переохолодження організму та спричинити застуду. Якщо ви плануєте довгий час перебувати на вулиці, подбайте про теплий та зручний одяг і взуття.

Одягайтеся багатошарово: чим більше светрів та штанів, тим довше зберігатиметься тепло. Обов’язково одягайте шарфи та шапки, на руки - теплі рукавички, на ноги - шкарпетки. Якщо замерзнуть ноги - перехолодження не минути. Якщо у ваших планах, скажімо, рибалка, чи вам доведеться працювати на вулиці цілий день – краще одягнути на ноги спочатку вовняні шкарпетки, а зверху бавовняні. Вовна подразнює рецептори стопи, посилює кровообіг у ступнях і зігріває їх, а бавовна зберігає це тепло. Взуття повинно бути теплим, та в жодному разі не тісним.

У морози, перед виходом на вулицю, змазуйте шкіру жирним кремом - це захистить її від холоду. Губи змащуйте гігієнічною помадою. Через 1-1,5 години грійтесь у теплому приміщенні, або постійно рухайтесь, дбайте, щоб не промокло взуття. Допоможе зігрітись тепле молоко, чай із лимоном, але не кава. Не вживайте спиртного на морозі та не куріть, бо нікотин теж звужує судини - людина ще більше мерзне.

Начальник Куликівського РС
У ДСНС України у Чернігівській області
підполковник служби цивільного захисту
І.М. Вербило