Куликівська РДА
Анонси
Назад

Авдіївські господарі переймаються відсутністю в селі ветеринара

3 березня в приміщенні сільського будинку культури відбулися загальні збори громадян села Авдіївка. Жителі невеликого села активно долучилися до обговорення проблем і перспектив розвитку громади. Приміщення, де відбувалися збори, було переповнене. До участі у сході долучилися і представники з району: перший заступник голови райдержадміністрації Петро Єрко, голова районної ради Наталія Халімон, спеціалісти управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районних відділень поліції та УДСНС. Підприємство-орендаря на зборах представляв заступник директора СФГ "Колос" Віктор Зеленський.

Про діяльність сільської ради у 2016 році та плани на 2017 рік перед односельцями прозвітував сільський голова Валерій Корявець. Авдіївка є однією з найменших громад району. На сьогодні в селі проживає трохи більше 400 осіб. Однак це жодним чином не впливає на якість життя і обслуговування жителів громади. Авдіївка має гарне автобусне сполучення з районним і обласним центрами, на 85 % — газифікована, практично все село має асфальтове дорожнє покриття. Минулого року за сприяння інвестора на розвилці вулиць Центральна та Придеснянська та біля сільської церкви було встановлено дві автобусні зупинки.

Торгівельне забезпечення в основному задовольняє потреби населення у товарах першої необхідності. Працює магазин райспоживспілки та виїзна торгівля. На території села працюють фельдшерський пункт, дитячий садок, бібліотека, будинок культури, надаються поштові послуги. Основним орендарем паїв селян є СФГ "Колос". Орендна плата виплачується вчасно. Минулого року проводилися роботи з благоустрою: прибирання території села від сміття, побілка дерев, опор ліній електропередач, прибирання кладовища, упорядкування і поточний ремонт обелісків, пам'ятників, пам'ятних знаків і поховань воїнів Другої світової війни, озеленення територій. Проводилися роботи по видаленню аварійних дерев. Здійснено реконструкцію системи опалення в сільській раді. Встановлено 48 м. бетонної огорожі на кладовищі.

Поки що не вирішеними залишаються питання перенесення сільської бібліотеки в приміщення будинку культури, демонтажу аварійного будинку культури і довгобуду у центрі села, яке будувалося під школу. Також цього року заплановано продовжити встановлення огорожі на сільському кладовищі. Тут же учасники зборів проголосували за збір коштів для встановлення огорожі. Будуть проведені роботи по валкуванню сільського сміттєзвалища.

Минулого року сільською радою спільно з СФГ «Колос» було організовано збирання і вивезення сміття. Однак схема працює не в повну силу через низьку свідомість жителів громади. Сміття виносять не регулярно, а дехто взагалі не виносить. Натомість не припиняють з’являтися стихійні смітники в несанкціонованих місцях.

Про забезпечення правопорядку на території села та реформування правоохоронного відомства інформував інспектор поліції Роман Неговський. Найбільш поширеними злочинами є крадіжки майна, правопорушеннями - дрібне хуліганство, розпиття спиртних напоїв у невстановлених місцях.

При обговоренні звіту сільського голови жителі громади озвучили наступні питання, які потребуватимуть вирішення цього року: відсутність ветеринара, встановлення ще однієї автобусної зупинки на розвилці біля церкви, встановлення в’їзного знаку, відновлення вуличного освітлення. Не вирішили досі питання притягнення до відповідальності власників пустуючих садиб за утримання останніх в належному санітарному стані. Також цього року необхідно продовжити роботи по видаленню аварійних дерев та очищенню села від стихійних смітників

Перед жителями громади виступив заступник директора СФГ "Колос" Віктор Зеленський, який відповів на актуальні запитання, що порушували жителі села. Як і було обіцяно, господарство минулого року збільшило ставку орендної плати до 7 %. Всі виплати здійснені вчасно. Жителі громади звернулися до інвестора з проханням забрати в оренду сінокоси і пасовища, які порожніють та заростають бур’яном, через зменшення в селі поголів’я ВРХ. Також озвучили прохання організувати в господарстві надання послуг по осіменінню корів. А ще в селі немає ветеринара і це є великою проблемою для господарств, де утримують худобу. Віктор Зеленський пообіцяв розглянути і по-можливості вирішити озвучені проблеми а також запевнив громаду, що СФГ «Колос» і надалі сприятиме розвитку соціальної сфери села, надаватиме допомогу як закладам, так і окремим громадянам.

По питаннях, що стосуються нарахування субсидій, інших видів соціальних допомог, роз'яснення надавала Світлана Козирецька. Оскільки в селі є 9 багатодітних родин, обговорювали саме соціальні виплати таким сім’ям.

Голова районної ради Наталія Халімон, підсумовуючи обговорення зазначила, що через прогалини виборчого законодавства на місцевих виборах Авдіївська громада залишилась без свого представника у районній раді і запевнила, що буде особисто сприяти вирішенню і відстоюванню проблем громади у районному представницькому органі. Також голова райради коротко зупинилась на темі об’єднання громад.

Про актуальні питання життєдіяльності району поінформував присутніх перший заступник голови РДА Петро Єрко. Посадовець закликав господарів дотримуватися чітко правил у тримання в господарствах свиней, оскільки рівень загрози поширення африканської чуми свиней залишається ще досить високим, хоча на даний час ситуація в районі благополучна. Петро Єрко також закликав громаду не зволікати з вирішенням питання облаштування в селі глибоководної свердловини та встановлення колонки для забезпечення жителів села чистою питною водою. Головним мотиватором має стати розуміння того, що якість питної води напряму впливає на стан здоров’я людини. Враховуючи нинішній високий рівень захворюваності жителів району на важкі невиліковні хвороби саме час замислитись про екологічну безпеку навколишнього середовища.


Сектор інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю 
апарату райдержадміністрації

Назад13 Червня 2018 10:00
11 Червня 2018 16:00
11 Червня 2018 11:15
06 Червня 2018 11:18
05 Червня 2018 08:46
05 Травня 2018 15:18
23 Квітня 2018 12:58
18 Квітня 2018 17:26
16 Квітня 2018 14:17
12 Квітня 2018 16:53
11 Квітня 2018 14:10
06 Квітня 2018 09:40