Куликівська РДА
АнонсиНазад

Навчилися гроші заробляти — час вчитися їх ефективно використовувати

Ці та інші теми озвучив на зустрічі з жителями Грабівки голова райдержадміністрації Олексій Ракоїд. Зустріч відбулася 12 липня в сільському будинку фольклору, де повним ходом триває робота на перетворення закладу на соціально-культурний центр.

У присутності сільського голови Миколи Дерев’янка голова райдержадміністрації нагадав громаді, які проблеми порушували грабівці під час попередніх зустрічей з керівництвом району та на загальних зборах громадян, і запросив сільського голову прозвітувати перед односельцями про стан їх виконання. А проблем у маленької громади вистачає. Тут досі не організували схему збирання і вивезення сміття, хоча уже практично в усіх територіальних громадах вона працює. Ще не розпочинали роботу з видалення аварійних дерев, яких тут нарахували близько 190 одиниць. Сільська рада ще розмірковує над питанням облаштування у селі глибоководного бювету, хоча в інших громадах повним ходом йдуть роботи по водозабезпеченню населення чистою водою.

Поки що не вирішені питання ремонту доріг, особливо двох проблемних ділянок: між Грабівкою і Орлівкою та Грабівкою і Будою. Актуальним лишається питання адміністративних штрафів та інших засобів впливу на порушників правил благоустрою, покарання власників бездоглядних собак. Були питання до сільської ради і стосовно утримання сільського кладовища. Звучали нарікання на засміченість кладовища, захаращеність деревами, хаотичність поховань. Турбує жителів села неблагополучна криміногенної ситуації: процвітають крадіжки дрібного майна. Кілька присутніх на зустрічі озвучили претензії до ТОВ «Егрес Агро», яке вже рік не вирішує питання переоформлення спадщини на паї в рахунок орендної плати. Пенсіонерів, які приїздять до районної лікарні на прийом до лікаря або на обстеження, хвилює не зовсім зручний графік і маршрут автобуса від села до райцентру. Черги в лікарні змушують багатьох пацієнтів нервувати, чим потім добиратися назад до Грабівки.

Олексій Ракоїд повідомив, що наразі районна влада розмірковує над упровадженням системи електронного запису хворих на планові відвідування лікаря або обстеження в центральній районній лікарні. Таку систему можливо буде налагодити через сільські ради і це знівелює незручності для пацієнтів із сіл. Очільник району також поінформував присутніх що питання підвозу грабівських дошкільнят до Орлівського дитсадка в період літніх канікул, яке також порушувалося раніше жителями села, буде вирішене найближчим часом. Підвіз дітей розпочнеться з 1 серпня цього року.

По питанню відновлення системи опалення в будинку фольклору та встановлення твердопаливного котла, яке ініціює районна влада, звучали різні думки. Частина присутніх підтримала це рішення, частина висловилась за те, що достатньо, як і раніше, частково опалювати приміщення обігрівачами-буржуйками та не витрачати «зайві» кошти, яких завжди обмаль.

Голова райдержадміністрації опонував присутнім скептикам конкретними цифрами. За всіма вже укладеними договорами оренди на землю та по соціальній угоді з ТОВ «Егрес-Агро» до кінця 2017 року на рахунки сільського бюджету має надійти трохи більше 701 тис. грн.. До того ж ще не підписані договори на оренду землі під господарськими будівлями на суму більше 83 тис.грн. А це вже суттєві кошти, які громада може і зобов’язана використати на вирішення нагальних проблем, на розвиток села.

Триває створення в селі соціально-культурного центру на базі будинку фольклору. Тут вже облаштовано затишну народну світлицю, триває створення кімнати історії села, кімнати для дозвілля молоді. Вже підключено заклад до мережі Інтернет Найближчим часом за сприяння сільської ради планують придбати ноутбук та надавати односельцям послуги, в тому числі і скап-зв’язку з рідними. В закладі вже надають послуги перукар і майстер по ремонту взуття. Планують замовити великий стіл і надавати послуги для організації поминальних обідів, ювілеїв, інших заходів. На базі бібліотеки працює гурток плетіння для сільської малечі. У планах облаштування на території закладу дитячого ігрового майданчика. Сільський голова пообіцяв встановити біля закладу новий паркан.

Подивитися, як триває робота та вивчити корисний досвід по створенню соціально-культурного центру цього дня разом з головою райдержадміністрації до Грабівки приїхали Авдіївський сільський голова Валерій Корявець та Бакланово-Муравійський сільський голва Наталія Притиковська. У цих малих селах також планують на базі закладів культури створити подібні центри.

Присутня на зустрічі директор районного будинку культури Світлана Масльонка закликала грабівців всіляко підтримувати і допомагати працівникам культури у створенні соціально-культурного центру, бо сам він має стати осередком дозвілля, спілкування, навчання, надання послуг та гуртування жителів громади.

На актуальні питання отримання субсидій, в тому числі і на тверде паливо, монетизації зекономленої вподовж минулого опалювального сезону субсидії відповідала і надавала роз’яснення начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Юлія Постернак.

По завершені загальної зустрічі голова райдержадміністрації провів особистий прийом громадян.


Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації

Назад23 Квітня 2018 12:58
18 Квітня 2018 17:26
16 Квітня 2018 14:17
12 Квітня 2018 16:53
11 Квітня 2018 14:10
06 Квітня 2018 09:40
05 Квітня 2018 16:20
02 Квітня 2018 11:24
30 Березня 2018 14:37
15 Березня 2018 09:55
12 Березня 2018 16:15
11 Січня 2018 14:11