back

06 листопада 2017

Служба порятунку закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті під час опалювального періоду

З настанням опалювального сезону значно погіршується статистика щодо кількості займань у помешканнях громадян.

Тільки за перші два дні листопада показник загиблих становить вже 14 чоловік. Це зумовлено передусім тим, що самі ж громадяни нехтують елементарними правилами безпеки: використовують несправні обігрівачі, не слідкують за перевантаженням електромереж та справністю пічного опалення.

Всього з початку року на території України виникло понад 75 тисяч пожеж. З них у житловому секторі — понад 25 тисяч. Кількість смертельних випадків на пожежах вже давно перетнула позначку у 1260 осіб і зараз чи не щодня маємо не менше чотирьох загиблих за добу...

Одним із методів боротьби з пожежами у побуті є проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України. Тож, рятувальники спільно з представниками громадськості та правоохоронцями вирушають у рейди житловим сектором, де спілкуються з громадянами щодо правил безпеки.

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі, а також вражаючого зростання показника загибелі громадян, Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає українців дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті!

Зокрема:

- слідкуйте за станом та справністю електромережі; •

- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо; •

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками; •

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності; •

- не паліть у ліжку; •

- подбайте про стан опалення в помешканні та не використовуйте старі чи несправні обігрівачі; •

- при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню. Пам'ятайте, що загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.