Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

20 листопада 2017

Безпека біля залізниці

Пересування залізничним транспортом більш безпечне і комфортніше, ніж іншим, але не всі розуміють, що залізниця – об’єкт підвищеної небезпеки.

Так, нещодавно на Чернігівщині сталася трагедія. Біля станції Бахмач-Пасажирський (м. Бахмач) товарним потягом було смертельно травмовано мешканця м. Бахмач, 1995 року народження.

Причиною цьому є особиста безпечність людей, незнання правил безпечної поведінки на залізниці.

Вважаю, не буде зайвим нагадати, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки і неможливо огородити 900 км (в Чернігівській області) магістралі. Необхідно знати, що зупинить поїзд, як авто неможливо, бо, навіть при екстреному гальмуванні, до повної зупинки поїзд проїде не менше 800-1600 м. Необхідно дотримуватись правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них.

Пішоходам забороняється:

- ходити по залізничних коліях;

- переходити і перебігати перед потягом, що наближається;

- переходити колію відразу після проходу потягу (дрезини, локомотива) не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад;

- проходити вздовж залізничної колії, ближче 5 м. до крайньої рейки;

- на станціях, перегонах пролізати під вагонами;

- на електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів, заземлення які йдуть від опори до рейки.

Окремо про залізничні переїзди, їх у нас 144 регульовані і 123 нерегульовані.

Наближаючись до переїзду необхідно уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. При відсутності шлагбауму, коли перехід не охороняється, перед переходом колії необхідно впевнитись в тому, що до переїзду не наближається поїзд.

Пам’ятайте, перед тим, як увійти в небезпечну зону, потрібно впевнитись у відсутності небезпеки.

Ганна Дубина, методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області