Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

29 грудня 2017

Шановні жителі Куликівщини!

Наближається до завершення 2017 рік. За кілька днів він уже стане історією. І сьогодні саме час підвести підсумки року, що минає, проаналізувати, що вдалося реалізувати із запланованого, над чим ще працюватимемо у прийдешньому році.

Беззаперечно, 2017 рік став знаковим для Куликівщини. Це рік кардинальних змін в системі місцевого самоврядування району, рік народження Куликівської об’єднаної територіальної громади. Вірю, що саме він стане точкою відліку безповоротних змін на краще для нашої громади і для всієї України.

Рік, що минає, був насичений подіями і напруженою роботою. У 2017 році сума державних капітальних інвестицій в район була з об’єктивних причин дещо меншою, ніж у 2016 році. Проте, це не означає, що районна влада спочивала на лаврах минулорічних досягнень і працювала за принципом — «менше грошей - менше роботи». Навпаки, ми спільно працювали ще активніше. Разом з освоєнням державних коштів, мобілізували і власні фінансові ресурси, завдяки чому і цього року вдалося зробити чимало гарних справ. Ми зуміли реалізувати чимало невеликих по капіталовкладеннях, але від цього не менш важливих для району проектів. Отож і цього року маємо про що, прозвітувати перед жителями району.

Так, у 2017 році район отримав капітальних видатків: 3млн. 580 тис. грн.. субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, 173 тис. 688 грн. з Державного фонду регіонального розвитку, 172,8 тис. грн. - склало співфінансування з районного бюджету.

Завдяки спільній роботі районної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, керівників установ коштом державного і місцевих бюджетів вдалося реалізувати наступне:

В галузі освіти:

- дообладнали котельню Дроздівської ЗОШ І-ІІ ступенів

- придбали 12 одиниць комп’ютерної техніки та мультимедійне обладнання для закладів освіти району;

- провели капітальний ремонт підлоги Куликівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- отримати державне фінансування (50 % вартості -749,5 тис. грн.) на реалізацію проекту будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям в Куликівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Роботи будуть проведені у 2018 році, другу частину вартості проекту виділено з районного бюджету);

- виготовили проектно-кошторисну документацію на реконструкцію котельні Орловської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- придбали спортивний інвентар для шкіл району.

В галузі охорони здоров’я:

- придбали 6 одиниць комп’ютерної техніки для медзакладів Центру первинної медико-санітарної допомоги;

- придбали сучасне медичне обладнання для комунального закладу «Куликівська центральна районна лікарня»;

- придбали квартиру для молодих лікарів центральної районної лікарні;

- провели поточні ремонти всіх сільських закладів первинної медицини;

- придбали нові опалювальні котли для Дроздівського ФАПу та Хибалівського фельдшерського пункту.

В галузі культури:

- придбали сценічне обладнання та металопластикові вікна для гримерної кімнати районного будинку культури;

- провели капітальний ремонт коридору біля сцени в районному будинку культури;

- провели ремонтні роботи, придбати ноутбук, костюми та музичне обладнання для дитячої музичної школи;

В галузі житлово-комунального господарства:

- провели капітальний ремонт даху багатоквартирного будинку по вул. Миру, 81 в смт Куликівка;

- завершили будівництво вуличного освітлення в смт Куликівка;

- провели будівництво мереж зовнішнього освітлення частин вулиць Центральної та Довженка в с. Орлівка;

- провести будівництво мереж зовнішнього освітлення села Горбове; <

Крім того, у 2017 за кошти обласного природоохоронного фонду році реалізовувалися три екологічні проекти, а саме: реконструкція очисних споруд в смт Куликівка ( 496,3 тис грн.,), тампонаж 12 недіючих артезіанських свердловин (431,5 грн.) та поліпшення технічного стану та благоустрій водойми Близниця на території Дроздівської сільської ради. (792,6 тис. грн.).

Успішно спрацював у 2017 році і агарний бізнес району. Аграрії знову показали високі результати і встановили новий рекорд, намолотивши 120,7 тис. тонн зерна урожаю цього року. Не припинялася робота і по залученню в обробіток додаткових земель. Так, у 2017 році вже укладено договори оренди на 37,1тисяч гектарів сільськогосподарських, що на 11% більше до минулорічного показника. Загальний розмір орендної плати власникам паїв у 2017 році склав 54,8 млн.грн, що на 9,8 млн.грн більше проти 2016року.

Район зустрічає новий 2018 рік без боргів у бюджетній сфері. В повному обсязі виплачено заробітні плати з усіма нарахуваннями працівникам освіти, медицини і культури.

Добре спрацювали районні служби і у сфері соціального захисту населення району. Забезпечено вчасну виплату пенсій, соціальних допомог, нарахування субсидій.

Що ж, як бачимо і цього року спільними зусиллями зроблено чимало. Тепер головне завдання, яке ми ставимо собі на наступний рік, не збавляти заданого темпу роботи: завершити розпочаті та реалізовувати нові проекти, постійно працювати над залученням інвестицій, продовжувати розпочаті реформи в усіх галузях.

Ми маємо чітко розуміти, до якого результату ми хочемо прийти в найближчій перспективі. Саме з цією метою районна державна адміністрація спільно з новоствореною об’єднаною громадою вже розпочали роботу над розробкою стратегічного документу - Плану соціально-економічного розвитку Куликівського району на період до 2020 року.

Наступний рік може стати визначальним для подальшого розвитку Куликівщини. Це буде серйозне випробування на міцність для новоствореної громади, екзамен для усіх нас на вміння бути єдиною громадою, спільно приймати рішення і брати на себе відповідальність за долю своєї території.

Переконаний, що ми з гідністю витримаємо цей іспит, бо у нас одна доля і одна мета — добробут і процвітання Куликівщини! Щиро вітаю усіх з прийдешніми Новорічними і Різдвяними святами! Зичу кожній куликівській родині міцного здоров’я і добробуту, Куликівській громаді — успішного розвитку, а нашій Україні — миру і процвітання!

З Новим роком і Різдвом Христовим!

Голова районної державної адміністрації
Олексій Ракоїд.