Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

04 січня 2018

Перспективи розвитку медичної галузі району в умовах реформування

Такою була тема круглого столу, який відбувся 4 січня в актовому залі Куликівської центральної районної лікарні. Обговорити цілий комплекс питань, що стосуються подальшої роботи та реформування медичної галузі району, зібралися цього дня представники місцевої влади, медична спільнота району, виконувачі обов'язків старост сіл, депутати селищної ради.

Присутні заслухали інформацію головного лікаря центральної районної лікарні Оксани Хорощок яка ознайомила учасників заходу із основними напрямами медичної реформи, що фактично вже стартутвала у державі. Активна фаза реформування розпочнення з 1 квітня 2018 року з первинної ланки охорони здоров'я. Саме з цієї дати розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря», відповідно до якої кожному українцю потрібно буде обрати свого лікаря і укласти з ним угоду на отримання послуг первинної медичної допомоги.

Своє бачення з приводу шляхів реалізації медичної реформи у районі озвучили заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай, заступник голови районної ради Юрій Крепосний, Куликівський селищний голова Наталія Халімон, лікарі медзакладів Центру первинної медико-санітарної допомоги Орест Чулій, Максим Момот, Ольга Цуприк. Свої перестороги з приводу "підводних каменів" реформи висловили лікарі центральної районної лікарні Володимир Запорожець та Сергій Хорошок.

Обговорення було досить бурхливим, звучали діаметрально протилежні думки.

О.Баглай, заступник голови РДА:
- Основні законодавчі акти, що стосуються медичної реформи, прийняті. Головне завдання сьогодні робити все поетапно і виважено, враховуючи інтереси і пацієнта, і медичного працівника. В процесі реформування медична галузь однозначно потребуватиме підтримки місцевого бюджету. Перший квартал 2018 року необхідно присвятити широкій інформаційно-роз'яснювальній кампанії, не слід створювати ажіотажу. Необхідно дати людям чіткі і зрозумілі відповіді на найбільш хвилюючі питання.

О.Чулій, головний лікар Виблівської СЛА ЗПСМ:
- Автономізація медзакладів первинної ланки дає певні бонуси, але і ставить серйозні вимоги до оснащення новостворених некомерційних підприємств. Сьогодні медичні заклади первинної ланки не відповідають вимогам, які виписав законодавець. Є багато питань: транспорт, комп'ютерне оснащення, власні лабораторії. Реформа на часі, але запроваджувати її на місцях потрібно поетапно і виважено, зважаючи, у першу чергу на інтереси пацієнта.

Ю.Крепосний, заступник голови районної ради:
- Район не може жити окремо від процесів, які йдуть в державі. Реформа давно назріла. Сьогоднішня система охорони здоров'я не задовольняє нікого: медичних працівників не задовольняє низький рівень заробітних плат та погане матеріально-технічне забезпечення закладів, пацієнтів не задовольняє рівень надання медичних послуг. Фактично у районі реформа розпочнеться з моменту прийняття районною радою рішення про реорганізацію медичних закладів. Реформа вимагає створення електронної бази даних та електронного документообігу. Це безперечно великий крок вперед, але необхідно подбати про надійний захист такої бази даних, бо це є конфіденційна інформація.

Н.Халімон, Куликівський селищний голова: - первинна медицина з часом перейде у відання об'єднаної громади і звичайно потребуватиме суттєвої підтримки місцевого бюджету. Для роз'яснення жителям району основних питань що стосуються реформування, бажано забезпечити участь лікарів первинної ланки у загальних зборах громадян, які проходитимуть в І кварталі цього року.

Лідія Дмитришина, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги:
- Медична реформа на часі була ще вчора. Реформуватися потрібно, але робити все необхідно покроково і виважено, враховуючи наявну базу медичних закладів, структуру населення району. Переважна більшість населення району, це сільські жителі, з яких близько 40 % це пенсіонери. Майже всі вони лікуються в медичних закладах району і області. Тому головне завдання реформи у районі - покращити якість надання медичних послуг, матеріально-технічне забезпечення закладів, суттєво поліпшити заробітні плати медпрацівників та залучити молодих фахівців. Одним словом, створити таку модель системи охорони здоров’я, за якої і пацієнт, і лікар відчують зміни на краще. Але для цього медична галузь району, поряд із державним фінансуванням, безперечно потребуватиме підтримки місцевої влади і бюджету.

Сектор інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації