Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

05 січня 2018

Жителі Смолянки отримуватимуть усі послуги в районних службах

Свої перші в новому році робочі поїздки по селах району голова райдержадміністрації Олексій Ракоїд символічно розпочав зі Смолянки. 5 січня очільник району зустрівся із жителями цього села, щоб відповісти на питання, які сьогодні хвилюють кожного з них. А питань у смолянців поки що більше ніж відповідей на них.

Смолянка єдине у районі село, яке не увійшло до Куликівської об’єднаної територіальної громади. У 2017 році в процесі створення об’єднаних територіальних громад жителі села прийняли рішення об’єднатися із сусідньою Олишівкою, яка належить до Чернігівського району. Однак, поки що територіально Смолянка залишається частиною Куликівського району.

На зустрічі жителі села озвучили цілий ряд питань щодо отримання ними медичних, соціальних та інших послуг. Говорили про медичну реформу, про наповнення місцевого бюджету та контроль громади за розподілом коштів, про субсидії, про стан злочинності, про оренду землі та інші нагальні питання.

Під час діалогу Олексій Ракоїд зауважив, що час покаже, чи вірне рішення прийняла Смолянська громада, чи ні, однак районна влада має поважати вибір людей. Смолянка, до ухвалення Верховною Радою України рішення про зміни меж району, залишатиметься частиною Куликівського району. Жителі села зможуть отримувати усі послуги в службах району. Інша річ, що є ряд питань, які стануть предметом домовленостей між Куликівською і Олишівською громадами. Це субвенції, які виділятиме Олишівська громада на отримання смолянцями освітніх, медичних, соціальних та інших послуг в установах Куликівського району. З часом процеси децентралізації набудуть чіткіших форм, стануть зрозумілішими для управлінців і жителів громад. Але цей перехідний період треба пройти цивілізовано і злагоджено, щоб громадяни не відчули погіршення якості життя.

На запитання щодо нарахування субсидій та інших видів соціальних допомог роз’яснення надала присутня на зустрічі начальник управління соціального захисту населення РДА Юлія Постернак.

Користуючись нагодою голова райдержадміністрації відвідав заклади соціальної сфери села: будинок культури, бібліотеку і дитячий садочок. Всюди відчувається господарський підхід місцевої влади. Прилеглі території доглянуті. В будинку культури встановили новий обігрівач. Тут ще панує новорічна атмосфера: в актовому залі вразила красою кількаметрова прикрашена сосна під стелю. В дитсадку тепло і затишно. Заклад залишається на першому місці серед ДНЗ району по сумі коштів, яку місцева влада виділяє на харчування однієї дитини.

Цього ж дня Олексій Ракоїд побував і в Дроздівці. Голова райдержадміністрації оглянув стан робіт по облаштуванню внутрішніх санвузлів у сільській школі. Це єдиний загальноосвітній заклад у районі, де досі не було внутрішніх туалетів. Але незабаром це питання буде закрито. За роботу взялися усім миром. У Дроздівці справжня толока: працюють вчителі, батьки, сільська рада, найманий майстер. Планують завершити роботи до кінця січня цього року.

Після огляду будівництва голова райдержадміністрації зустрівся з педколективом школи. Говорили про підсумки роботи району у 2017 році, про перспективи розвитку в умовах реформування галузей, про подальшу роботу освітянської галузі, про наповнення місцевих бюджетів. Педагогів хвилювало питання компенсації за під’їзд вчителів, просили підтримки районного бюджету на розвиток сільського хореографічного аматорського колективу «Зоряна», який вже зарекомендував себе перемогами на мистецьких конкурсах різного рівня.

За результатами робочих поїздок будуть сформовані відповідні доручення голови райдержадміністрації районним службам.


Сектор інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації