Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

10 січня 2018

Громада має навчитись контролювати роботу управлінців

Виїзну приймальню у селі Виблі, яка відбулася 10 січня, голова райдержадміністрації Олексій Ракоїд розпочав із відвідування закладів соціальної сфери. Найперше очільник району оглянув місцеву школу. Тут провели чималу роботу по підготовці закладу до зими: утеплили вікна, замінили 11 старих вікон на сучасні пластикові віконні блоки, відремонтували газові котли. На перспективу розглядають можливість задіяння тільки одного поверху школи. В селі, як і в усьому районі, спостерігається тенденція до зменшення учнівського контингенту.

Олексій Ракоїд зустрівся з трудовим колективом школи. На зустрічі обговорили актуальні питання життедіяльності району. Говорили про співпрацю органів влади в умовах рефомування (райдержадміністрації, районної ради, об'єднаної громади), про перехід у громаду управлінських структур. Основні тези: управління соціального захисту поки що залишається у підпорядкуванні райдержадміністрації; освіта, культура, підрозділи сім'ї, молоді і спорту, житлово-уомунальне господарство переходять в управління об'єднаної громади.

Також обговорили питання етапів реалізації в районі медичної реформи, використання і залучення в обробіток землі, наповнення місцевих бюджетів, співпраці громади та інвесторів, розвитку освітянської галузі. Цього ж дня голова райдержадміністрації оглянув приміщення дитячого садка, сільської бібліотеки та будинку культури. Очільник району поцікавився проблемними питаннями в роботі закладів та пообіцяв надати сприяння у вирішенні окремих питань. Зокрема районна та селищна влада розгляне можливість виділення коштів на придбання твердопаливного котла для дитячого садка.

На зустрічі з головою райдержадміністрації жителі громади озвучили проблемні питання громади, зокрема: організація вивезення сміття, випилювання аварійних дерев, розрахунки інвестора по соціальній угоді та ін.

Олексій Ракоїд наголосив, підсумовуючи зустріч, що багато з озвучених питань громада в силах вирішити самотужки. Головне навчитися контролювати роботу місцевих управлінців та використання бюджетних коштів, правильно організувати роботу, працювати злагоджено і на розвиток свого села. Вирішити питання, які не є в компетенції місцевої влади допоможе район та новостворена селищна об'єднана громада.Сектор інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації