back

27 квітня 2018

«Чернігівгаз» має намір вп`ятеро збільшити інвестицій в газові мережі регіону

Впродовж останніх 10 років ПАТ «Чернігівгаз» спрямувало майже 65 млн грн. інвестиційних коштів на забезпечення стабільного газопостачання регіону. Приблизно таку суму компанія планує вкласти в 2018 році в газові мережі.

З 2012 по 2017 рр. «Чернігівгаз» інвестував в державні мережі понад 51 млн грн. Ці гроші направлялись на модернізацію газових мереж відповідно до діючих договорів господарського відання. В поточному році «Чернігівгаз» планує направити близько 65 млн грн. в якості інвестиції на потреби газопроводів, що знаходяться в державній власності.

Впродовж останніх п`яти років фахівці ПАТ «Чернігівгаз», за рахунок коштів компанії реконструювали та замінили обладнання 828 газорозподільчих та шафових газорегуляторних пунктів і РБГСів на суму 24 млн грн. Заміна устаткування дозволила зменшити витрати на обслуговування ГРП, адже морально застарілі газові споруди потребують частих перевірок та постійної заміни комплектуючих. Ще 13,3 млн грн. було спрямовано на капітальні ремонти та підтримку робочого стану майже 28 км державних газорозподільних мереж.

На будівництво 323 нових та капремонти вже існуючих об`єктів електрохімічного захисту було витрачено 18 млн грн. Сучасні станції відрізняються від попередніх своєю компактністю і можливістю автоматичної підтримки заданих параметрів по захисту газопроводу від корозії, що особливо важливо в умовах збільшення щільності забудови населених пунктів. Крім того, нове обладнання зменшує споживання електричної енергії в середньому на 50% на кожному об`єкті. І головне - застосування катодного захисту продовжує термін служби газогонів ще на 30 років.

В середньому половина коштів інвестпрограми, що фінансується за рахунок ПАТ «Чернігівгаз», йде на ключові напрямки роботи - заміну зношених та аварійних ділянок газопроводів та технічне переозброєння газорегуляторних споруд.

«Аби виконувати нашу основну функцію безперебійної доставки газу споживачам, ми маємо інвестувати значно більше коштів в газорозподільну мережу, аніж передбачено діючим тарифом. А якщо говорити про повну модернізацію мереж і споруд та гарантію безпеки - потрібно щонайменше 5 років поспіль вкладати по 325 млн грн., - зауважив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович. - Натомість держава, через застосування плати за оренду мереж, намагається стягнути з облгазів додаткові кошти. При цьому не враховує, що будь які видатки мають передбачатися в тарифі, що неминуче призведе до збільшення фінансового навантаження на споживачів».

На поточний рік «Чернігівгаз» подав на розгляд Нацкомісії проект плану розвитку мереж регіону на суму понад 150 млн грн., що вчетверо більше аніж в 2017 році. 45,5% капіталовкладень передбачені саме на модернізацію газорозподільної системи Чернігівщини.

Зважаючи на те, що в Чернігівському регіоні понад 700 км газових мереж експлуатуються 40 і більше років, близько 2 тис км - понад 25 років, а більше 100 км вичерпали амортизаційний термін, починаючи з 2012 року компанія переглянула стратегію розвитку та модернізації ГРМ.

Існуюча методика формування тарифу на розподіл газу дозволяє інвестувати лише той мінімум, що дає змогу лише підтримувати мережі в робочому стані для стабільного газопостачання області.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу.

Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів. Нашими споживачами є понад 355 тисяч сімей, близько 2,5 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.

Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, Облтеплокомуненерго, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод, Корюківська фабрика технічних паперів.

Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.

За додатковою інформацією звертатися до фахівця із зв`язків з громадськістю та пресою Наталії Свириденко Тел./факс: +380 462 65 20 07 вн. Моб.: +380 67 244 96 46 E-mail: press@cngas.com.ua http://cn.104.ua/