back

02 травня 2018

Газовики навчали дітей правилам безпечного поводження з газом

В рамках місячника безпеки користування газом у побуті фахівці ПАТ «Чернігівгаз» провели тематичні зустрічі зі школярами та студентами професійних ліцеїв Чернігівської області. Близько 4 тисяч дітей мали змогу не лише пригадати правила газової безпеки, а й наочно ознайомитись з особливостями роботи газовиків.

Два рази на рік, перед і після опалювального сезону, фахівці «Чернігівгазу» в повному сенсі цього слова перекваліфікуються на вчителів. Вони приходять до навчальних закладів аби поспілкуватися з дітьми і привернути їхню увагу до небезпечних властивостей газу. Пояснити, що може статися у разі недотримання правил безпеки і що потрібно знати, аби уникнути нещасних випадків. Загалом, протягом місяця на Чернігівщині було проведено більше сотні пізнавальних уроків.

«Найдорожче в житті людини – це діти і саме тому їхня безпека в повсякденному житті повинна завжди виходити на перший план. Проведення уроків в освітянських закладах є невід’ємною складовою пропаганди правил поведінки з газом, і наша головна мета - запобігти нещасним випадкам задля збереження здоров`я і життя підростаючого покоління», - розповів головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Євгеній Денисенко.

Програма пізнавальних занять організована таким чином, щоб максимально легко, у доступній формі донести до дітей елементарні правила газової безпеки. Щоб учні краще засвоїли хоч і не складний, проте життєво важливий урок, газовики урізноманітнюють методи роботи – проводять вікторини, розвішують постери, роздають школярам тематичні листівки, а ще – маленькі сувеніри.

Власне за таким сценарієм днями пройшла зустріч газовиків з третьокласниками чернігівської школи №35. Поки діти засвоювали теорію — на вулиці чекав спецавтомобіль аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Чернігівгаз». Всі охочі могли ознайомитись з оснащенням автівки, із принципом роботи течешукача, газоаналізатора та іншого спеціального приладдя газовиків. Найспритніші навіть посиділи за кермом, при цьому, протестувавши роботу аварійної рації та звукосвітлової сигналізації.

У необхідності таких уроків переконані й вчителі, тим паче, що заняття відбуваються незадовго до канікул, а батьки не завжди знаходять час на розмову з дітьми про газ. Після прослуханої лекції можна не боятися за безпеку малечі, коли вони залишаються сам на сам з газовими приладами. Окрім того, отримавши листівку, дитина принесе її додому, покаже батькам і нагадає їм вимоги поводження з газом.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу.

Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів. Нашими споживачами є понад 355 тисяч сімей, близько 2,5 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.

Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, Облтеплокомуненерго, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод, Корюківська фабрика технічних паперів. Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.

За додатковою інформацією звертатися до фахівця із зв`язків з громадськістю та пресою Наталії Свириденко

Тел./факс: +380 462 65 20 07 вн.

Моб.: +380 67 244 96 46

E-mail: press@cngas.com.ua

http://cn.104.ua/