Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

23 жовтня 2018

Про зафіксований у смт Куликівка випадок сказу свійської тварини

обговорили на терміновому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії районної державної адміністрації, яке відбулось 23 жовтня.

Начальник Куликівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Микола Деркач поінформував присутніх, що напередодні вихідних у смт Куликівка жительку селища покусав безпритульний кіт. Це вже другий випадок з початку цього року. Спеціалісти ветлікарні провели епізоотичне обстеження території. Чернігівська регіональна державна лабораторія встановила захворювання кота на сказ.

Спеціалісти державної установи ветеринарної медицини провели всі необхідні ветеринарно-санітарні заходи. Особі, яка мала контакт з хворою твариною, рекомендовано звернутись до медичного закладу для отримання антирабічного лікування.

З метою недопущення розповсюдження небезпечної хвороби  по території селища і району комісія прийняла наступне рішення: оголосити смт Куликівка Куликівської селищної ради, Куликівського району Чернігівської області з прилеглими до нього угіддями, пасовищами, польовими масивами неблагополучним пунктом щодо сказу кота і ввести карантинні обмеження.

Вогнищем сказу вважати територію біля житлових будинків по вул. 8-го Березня, 57 та навколишню територію селища.

Встановити та вважати загрозливою зоною населені пункти та навколишню територію в радіусі до 15 км. (села Жуківка, Дроздівка, Салтикова Дівиця та Ковчин).

Затвердити план комплексних заходів щодо ліквідації сказу в неблагополучному пункті смт Куликівка Куликівської селищної ради, Куликівського району Чернігівської області.

Керівникам мисливських угідь забезпечити виконання заходів безпосередньо в осередку сказу та територіях загрозливої зони, щодо відстрілу диких хижаків, бродячих собак та котів, як таких, що є підозрілі в захворюванні.

Посилити проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, керівників підприємств, органів місцевого самоврядування, керівників об’єктів та територій природно-заповідного фонду, користувачів мисливських угідь щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.

Куликівській селищній раді забезпечити вивіз сміття з дворів біля житлових будинків по вул. 8-го Березня, 57 один раз на тиждень.

Жителям 15-ти кілометрової зони, прилеглої до вогнища сказу, рекомендовано тримати під контролем домашніх тварин та провести щеплення від сказу.

Бажаючим провести щеплення домашніх тварин звертатися до управління Держпродспоживслужби за телефонами 2-24-05, 2-11-39. Вартість одного щеплення – 5грн.