Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

Монетизація субсидій: пенсіонерам роз’яснили, як отримати гроші

26 лютого 2019

26 лютого відбулася робоча зустріч голови районної державної адміністрації Олексія Ракоїда та начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Юлії Постернак з жителями села Ковчин. У ході зустрічі представники влади роз’яснили найактуальніше питання сьогодення - монетизація субсидій.

За словами очільника району, оголошений Президентом України Петром Порошенком старт системи монетизації субсидій (грошових виплат малозабезпеченим верствам населення) сприятиме економному енергоспоживанню, оскільки ті, хто заощадить частину грошей після розрахунку за отримані комунальні послуги, зможуть залишити собі решту готівки на будь-які інші потреби. Після запровадження процесу монетизації районі відділення Укрпошти, Ощадбанку, Пенсійного фонду та Держказначейства оголосили про початок спільної та злагодженої роботи для надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

Начальник соціального захисту населення районної державної адміністрації Юлії Постернак повідомила, що вже з березня споживачі комунальних послуг отримають субсидії у вигляді грошей. При цьому правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишилися незмінними - змінився лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи.

Перший етап. З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Гроші надходитимуть на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Другий етап. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

Третій етап. З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.