back

«Чернігівгаз»: платформа добового балансування Оператора ГТС створює умови для несанкціонованого відбору газу

04 березня 2019

ПАТ «Чернігівгаз» оперативно інформує "Укртрансгаз" про численні недоліки в роботі його інформаційної платформи, розробленої для добового балансування. Але Оператор ГТС залишив без уваги більшість зауважень «Чернігівгазу». Тому компанія направила свої зауваження НКРЕКП, аби комісія зобов`язала АТ «Укртрансгаз» доопрацювати програму.

За даними диспетчерів ПАТ «Чернігівгаз», Оператор ГТС продовжує порушувати встановлені нормативними документами терміни надання інформації по споживачам, що не увійшли до Реєстру жодного постачальника. Крім того, деякі бюджетні організації у зоні ліцензійної діяльності «Чернігівгазу» не внесені до Реєстру споживачів жодного постачальника, що унеможливлює здійснення розподілу газу цим установам.

За свого боку газорозподільна компанія регулярно сповіщає про виявлені проблеми Регулятора та державні органи влади, наголошує на необхідності втрутитись в ситуацію та зобов`язати Оператора ГТС дотримуватись положень Кодексів.

«Починаючи з червня 2018 року, наші фахівці ретельно вивчають функціонал платформи. При цьому фіксують недоліки і передають інформацію відповідним структурам. Співробітники пройшли навчання і повністю готові до роботи в умовах щодобового балансування, - поінформував комерційний директор ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко. - Сподіваємося на оперативне вирішення існуючих проблем з платформою, що дасть можливість своєчасно розпочати роботу в цьому напрямку».

Завдяки щоденному балансуванню споживачі природного газу матимуть змогу закривати свій баланс кожного дня, а не очікувати завершення місяця, як це відбувалось раніше. До того ж це  спростить обмін інформацією і забезпечить точний облік заявленого і відібраного з газотранспортної системи регіону природного газу.

Нагадаємо, впровадження добового балансування мало відбутися ще 1 серпня 2018 року. Після цього НКРЕКП двічі відтерміновувала старт системи.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 13,8 тисяч км газопроводів. Нашими споживачами є понад 356,5 тисяч сімей, близько 2,5 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.

Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, Облтеплокомуненерго, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод, Корюківська фабрика технічних паперів.

Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону.Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.

За додатковою інформацією звертатися
до фахівця із зв`язків з громадськістю та пресою
Наталії Свириденко
Тел./факс: +380 462 93 13 04.
Моб.: +380 67 244 96 46
E-mail: press@cngas.com.ua
http://cn.104.ua/