back

Орлівка: щодо механізмів виплати субсидії готівкою

27 лютого 2019

27 лютого перший заступник голови райдержадміністрації  Петро Єрко та начальник управління соцзахисту райдержадміністрації  Юлія Постернак провели робочу зустріч з жителями села Орлівка щодо механізмів виплати субсидії готівкою, яка стартує уже з  березня поточного року.

Одержувачі  субсидій, яким субсидія була призначена за період з початку опалюваного сезону до 31 грудня 2018 року – отримають субсидію в готівковій формі для самостійного розрахунку за користування комунальними послугами.

Оскільки, пенсіонери складають близько 70% всіх отримувачів субсидій тож, як зазначив П. Єрко – Уряд першочергово подбав про вразливу категорію населення таких як пенсіонери, тому субсидіанти-пенсіонери отримають субсидію одночасно з пенсією через Укрпошту або банківські установи, де оформлені пенсійні картки в яких зазвичай отримують пенсію.  

Представник влади також додав, що усі інші отримувачі субсидій, які не є пенсіонерами зможуть отримати субсидію з 12 березня грошовим переказом через систему «Швидка копійка» АТ «Ощадбанку» за пред'явленням паспорта та ідентифікаційного коду.

Начальник управління соціального захисту населення доповнила, що з  березня поняття «обов'язковий платіж» скасовується. Домогосподарство, отримавши субсидію готівкою повинно самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не буде впливати на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги у сумі більше 340 гривень, субсидію на сезон 2019-2020 рр. не призначать.

Крім того, щороку в травні відбувається процес перепризначення субсидій, тому всім одержувачам субсидій потрібно обов'язково подати Заяву та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги буде стосуватися тільки тих, хто звернувся за субсидією вперше в 2019 році.