back

Авдіївка: що потрібно знати про монетизацію субсидій

01 березня 2019

Голова Куликівської райдержадміністрації  Олексій Ракоїд, перший заступник голови  Петро Єрко та начальник управління соціального захисту населення Юлія Постернак сьогодні, 1 березня, зустрілися з жителями села Авдіївка. Представники влади розповіли усе, що потрібно знати про монетизацію субсидій.

Очільник району повідомив, що із  березня в Україні стартував процес монетизації субсидій. Відповідне рішення було ухвалене постановою Кабінетом міністрів від 6 лютого поточного року. Готівкою будуть виплачувати субсидії тим домогосподарствам, яким субсидія вже призначена з жовтня  по грудень 2018 року.

Голова також додав, що втратити право на субсидію, як і самі кошти тепер також набагато простіше. Наприклад, якщо заборгованість за комунальні послуги більше місяця – право на субсидію втрачається. Крім того, якщо кошти на субсидію не знімати протягом трьох місяців – вони повертаються до Державного бюджету.

Перший заступник голови повідомив, що ті, хто отримає субсидію готівкою, мають самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на власний розсуд.

Начальник управління соціального захисту пояснювала про другу модель монетизації субсидій, яка відбуватиметься у грошовій (безготівковій ) формі та користувачами її будуть громадяни,що звернулися з 1 січня 2019 року. Механізм призначення субсидії залишається незмінним, а от розрахунок за комунальні послуги здійснюватиме АТ «Ощадбанк». Останній автоматично зараховуватиме отримані кошти від Мінсоцполітики на рахунки підприємств надавачів послуг, про що повідомлятиме субсидіанта  смс-повідомленням про сплачену суму підприємству  державою, а також про суму другої частини платежу, яку громадянин повинен здійснити самостійно.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо у травні заборгованість буде протермінована більше, як на місяць, за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 року не призначатимуть.

По закінченню опалювального сезону, після 1 червня зекономлену невикористану суму субсидії можна буде отримати готівкою. Пенсіонери зможуть отримати ці кошти на банківський рахунок разом із пенсією чи забрати у поштовому відділенні, інша категорія населення, що не є пенсіонерами через банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк».

Перший заступник голови повідомив, що ті, хто отримає субсидію готівкою, мають самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на власний розсуд.

Обидві моделі монетизації субсидій діятимуть одночасно.