back

Управління соціального захисту населення інформує щодо можливості реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

29 травня 2019

Урядом України запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною». Таке рішення має на меті забезпечити адресність та прозорість, а також підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями: паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини; індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу; виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) лікування хворого (форма № 027/о ).

Перелік реабілітаційних установ оприлюднений на офіційному веб-сайті  Мінсоцполітики.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів. Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно. Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини. Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року. Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини. 

Більш детальну інформацію з надання послуг комплексної реабілітації дітям, хворим на дитячий церебральний параліч можна отримати на  веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) або безпосередньо у спеціалістів  управління соціального захисту населення за тел. 246/43 2-14-36.

За матеріалами управління соціального захисту населення
 Куликівської районної державної адміністрації