back

Про безоплатну правову допомогу

31 травня 2019

Безоплатна правова допомога – це правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги. Безоплатна первинна правова допомога включає в себе надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних). Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає в себе такі правові послуги, як захист; здійснення представництва інтересів  осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

З метою забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги обвинуваченим та засудженим, які перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації,  на базі Куликівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області, який розташований за адресою:  смт Куликівка, вул. Коцюбинського, 27,  діє дистанційний пункт прийому громадян.  У визначені дні, а саме, в останню п’ятницю кожного місяця, підоблікові Куликівського РС можуть звернутися за правовою допомогою до представника Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги та отримати безкоштовну консультацію. Усі бажаючі отримують вичерпні роз’яснення, а також буклети системи БПД та інформаційні матеріали проекту «Я маю право!». Також за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутися безпосередньо до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або зателефонувавши за єдиним (цілодобовим) номером системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Окрім цього, персоналом Куликівського сектору пробації та представниками центру з надання безоплатної правової допомоги проводяться спільні заходи із правової освіти, спрямовані на підвищення правової свідомості клієнтів пробації, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

За матеріалами Куликівського районного сектору філії
Державної установи «Центр пробації»