back

Лейкоз великої рогатої худоби - небезпека для людей і тварин!

10 липня 2019

План заходів з ліквідації лейкозу великої рогатої худоби у приватних господарствах населених пунктів району обговорили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії районної державної адміністрації, яка відбулась 9 липня 2019 року. Засідання проходило під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Петра Єрка. Участь у засіданні взяли голова районної державної адміністрації Олексій Ракоїд, начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Віктор Кульбако, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Микола Мазигула, перший заступник голови Куликівської селищної ради Сергій Калашник, заступник начальника управління, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Куликівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області Анатолій Губський, в.о. старост сіл Куликівської селищної ради, завідувачі дільничних лікарень та дільниць ветеринарної медицини.

Про хворобу детально розповів Віктор Кульбако, який повідомив, що лейкоз великої рогатої худоби – вірусна хвороба пухлинної природи, основними ознаками якої є злоякісне розмноження клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання. Джерелом збудника хвороби є заражені вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях розвитку хвороби.

Виділяється вірус з організму хворих тварин з кров’ю, молоком, іншими секретами й екскретами, що містять лімфоцити, які є активними факторами його передачі. Лейкоз великої рогатої худоби створює потенційну небезпеку здоров’ю людей, які вживають молоко від хворих тварин у зв’язку з накопиченням у ньому канцерогенів.

Анатолій Губський доповів про ситуацію, що склалась із захворюванням ВРХ на лейкоз у населених пунктах району, зокрема ця хвороба найбільше поширена в селах Дроздівка, Салтикова Дівиця, Виблі, Жуківка та Вересоч.

Олексій Ракоїд запропонував порядок проведення заходів щодо ліквідації лейкозу у приватних господарствах, а також контролювати стан дотримання карантинних обмежень та виконання заходів з оздоровлення великої рогатої худоби на лейкоз.  До обговорення долучилися  Микола Мазигула та Сергій Калашник.

У ході обговорення даного питання були надані відповіді на запитання в.о. старост.

За результатами засідання затверджено план профілактичних та оздоровчих заходів по ліквідації лейкозу великої рогатої худоби в особистих підсобних господарствах населення на території Куликівського району.

 

ПЛАН профілактичних  та оздоровчих заходів по лейкозу великої рогатої худоби  в особистих господарствах населення на території Куликівського району

                                                                                                                                   За матеріалами економічного та агропромислового розвитку районної держвної адміністрації