back

Лейкоз корів - загроза здоров'ю людини

29 липня 2019

У Куликівському районі при плановому весняному дослідженні в приватному секторі було виділено 347 голів корів, аналіз яких є позитивним щодо лейкозу ВРХ. Це найбільший показник приросту по області. Ситуація загострюється особливо в селах Дроздівка, Салтикова Дівиця та Орлівка.

З метою знаходження шляхів вирішення даної ситуації 25 липня відбулась робоча поїздка голови районної державної адміністрації О.Ракоїда в село Дроздівка, де число хворих корів сягає 119 голів, або 64% всього стада. У заході взяли участь перший заступник голови П.Єрко, спеціаліст відділу економічного та агропромислового розвитку районної державної адміністрації Т.Пронько, заступник голови районної ради Ю.Крепосний, спеціалісти ветеринарної медицини району.

Під час зустрічі очільник району О.Ракоїд звернувся до присутніх:

- Я хотів би, щоб кожен, хто причетний до цієї ситуації, дав собі відповідь на запитання: якби ви знали, що корова хвора на рак, до того ж рак інфекційної природи, ви брали б від неї молоко для своєї дитинки? Звісно, тварину шкода, але ще більш шкода людину. Тварину можна купити нову, а от людину вже не відновиш...

Ця, здавалося б, цілком зрозуміла ситуація, на жаль, викликала цілий скандал. Власники тварин не згодні з результатами лабораторного дослідження. Вони підозрюють, що у даній неприємній ситуації хтось намагається «нажитися» – «скупити м’ясо тварин за безцінь». Тварин, хворих на лейкоз, без обмеження приймають на забій, бо при приготуванні яловичини вірус дуже швидко гине. Інша річ – молоко: навіть при пастеризації чи кип’ятінні може виникнути ситуація, коли прогріється не кожна краплина молока. Тому навіть кип’ячене молоко від «лейкозних» корів використовують переважно на корм тваринам.

Фахівці роз’яснили присутнім, що відповідно до чинних норм, власник корови, який не довіряє висновку лабораторії, може протягом 15 днів замовити арбітражне дослідження в Інституті з лабораторної діагностики. Частина власників корів села вирішили провести повторне дослідження.

Отже, для об’єктивності й неупередженості зроблено все можливе.

 

До відома

Лейкоз великої рогатої худоби - це ракове захворювання. Його викликає збудник – вірус. Цей вірус подібний до вірусу, що викликає лейкемію (білокрів’я) в людей. З огляду на це вважається, що лейкоз ВРХ небезпечний не тільки для корів та інших тварин, а й для людей.

Відповідно до Інструкції молоко від таких корів забороняється для реалізації – з метою запобігання поширенню інфекції.

За матеріалами головного спеціаліста відділу економічного та агропромислового розвитку районної державної адміністрації Т.Пронько.