back

З лейкозом жарти погані

02 серпня 2019

Голова районної державної адміністрації Олексій Ракоїд та його перший заступник Петро Єрко спільно з робочою групою спеціалістів районної державної адміністрації та ветеринарної служби протягом останніх днів липня та перших днів серпня продовжили об’їзд населених пунктів району з метою надання роз’яснення щодо лейкозу великої рогатої худоби.

Зустрічі з населенням відбулися у селах Орлівка, де утримується 31 голова хворих корів, Салтикова Дівиця - 53, Жуківка - 23, Вересоч - 21, Виблі - 27 голів. Спеціалістами ветеринарної служби району детально доведено до населення наслідки цього захворювання.

Сьогодні хвороба лейкозу сільськогосподарських тварин залишається маловивченою і не має засобів специфічної профілактики.

Вірус лейкозу великої рогатої худоби може викликати інфекцію у всіх видів домашніх тварин. Лейкоз – інфекційна, з повільним перебігом хвороба, яка характеризується ураженням кровотворної системи, утворенням пухлиноподібних новоутворень в органах і тканинах організму.

Хворіють лейкозом, головним чином, високопродуктивні корови. Лейкоз завдає збитків як громадським господарствам, так і господарствам приватного сектору, тому що хвору корівку необхідно здавати на забій. Це робиться для того, щоб запобігти поширенню захворювання на інших тварин. У домашніх умовах утримувати хвору корову небезпечно, адже не уникнути її контакту з іншими домашніми тваринами, а вірус однаково небезпечний для всіх видів свійських тварин.

Вірус лейкозу може передаватися від однієї тварини до іншої внаслідок спільного випасання худоби, контакту тварин між собою, користування загальним водопоєм, через молоко, посуд.

Молоко від хворої на лейкоз корови можна вживати тільки пастеризованим або кип’яченим. У хворих на лейкоз корів молочна продуктивність і якість молокопродуктів знижується. «Лейкозне» молоко зазнає значної бактеріальної забрудненості, воно є також носієм мікрофлори із групи харчових токсикоінфекцій, часто містить бактерії групи кишкової палички у титрах, які перевищують норму. Тому важливою умовою профілактики і боротьби з лейкозом великої рогатої худоби є своєчасна і достовірна діагностика. Лікування поки що відсутнє.

Якщо вже так сталося, що годувальниця інфікована або хвора, слід виконати припис державного інспектора ветеринарної медицини району – ізолювати її, або здати на м’ясокомбінат, тому що продаж молока державі та на ринку, а також випас у загальному стаді забороняється.

Ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своїх дітей не варто.