back

Вшанували пам'ять загиблого у зоні АТО полковника ЗСУ Ігоря Сніжка

03 лютого 2020

3 лютого 2015 року в зоні АТО загинув наш земляк, полковник Збройних Сил України, уродженець Куликівки Ігор Сніжок. З цього приводу у фойе Куликівської школи зібралася громадськість та гості району щоб вшанувати пам’ять героя-земляка. Приїхали рідні і близькі Ігоря Сергійовича, його товариші по службі.

Віддати шану захиснику України на пам’ятний захід прийшли перший заступник голови райдержадміністрації Петро Єрко, заступник голови районної ради Юрій Крепосний, заступник Куликівського селищного голови Володимир Повозник, голова ветеранської організації Анатолій Мацьвійко, представники військового комісаріату, учні та вчителі Куликівської школи, жителі селища.

Ведучі заходу говорили про високу ціну, яку платить український народ сьогодні за волю і незалежність України. Наша Куликівська земля пишається своїми героями, яким не судилось повернутись живими, це - Ігор Сніжок з Куликівки та Сергій Парубець із Дрімайлівки.

3 лютого 2015 року назавжди залишиться трагічною сторінкою в історії Куликівщини. 5 років назад у зоні АТО загинув Ігор Сергійович Сніжок.

У своїх виступах Петро Єрко та Володимир Повозник закликали присутніх свято берегти пам’ять про загиблого героя-земляка Ігоря Сніжка та усіх захисників України і бути достойними їх подвигу.

Гарними словами згадували загиблого героя його товариш по службі і близький друг полковник ЗСУ у відставці Сергій Барченко та однокласник, представник районного військового комісаріату Андрій Сеньок, наголосивши, що Ігор Сніжок був не тільки зразковим воїном, а й добрим товаришем, гарним сім’янином і справжнім чоловіком.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблого земляка та усіх патріотів, що віддали життя за Україну.

Біля подвір'я Куликівської школи відбулось приспускання прапора у знак жалоби та покладання квітів до меморіальної дошки Ігорю Сніжку. 

Далі учасники заходу вирушили до селищного кладовища, де похований Ігор Сніжок. Тут поклали квіти на могилу загиблого земляка і ще раз вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.

Довідкові матеріали

Сніжок Ігор Сергійович народився 06 грудня 1973 року в селищі Куликівка Куликівського району Чернігівської області.

Навчався в Куликівській середній школі Куликівського району Чернігівської області, яку закінчив у 1991 році.

02.1991 – 07.1992 – проходження строкової служби. /1рік, 05 місяців/

07.1992 – 06.1997 – Курсант Київського ВВІУЗ /4 роки 10 місяців/

06.1997 – 10.2006 – робота військовим на різних посадах.

10.2006. – 04.2007 – Старший офіцер відділення обробки інформації 99 командно-розвідувального центру Сухопутних військ ЗС України.

04.2007 – 01.2009 – офіцер відділу кадрового менеджменту військовослужбовців Кадрового центру Сухопутних військ ЗС України.

01.2009 – 08.2010 – Начальник адміністративного відділення Кадрового центру Сухопутних військ ЗС України.

08.2010 – 06.2012 – Начальник групи автоматизації та обробки інформації Кадрового центру Сухопутних військ ЗС України.

06.2012 - по т.ч. – Начальник служби військових сполучень тил Командування Сухопутних військ ЗС України.

Проживав у м. Чернігів, вул. Незалежності, 56, кв. 32.

За сумлінну працю у 2006 році нагороджений медалями ІІІ ступеню та «15 років Збройним Силам України».

У 2007 році нагороджений медаллю ІІ ступеню.

У 2008 році нагороджений Нагрудним знаком «Сухопутні війська України»

ОБСТАВИНИ, ПРИ ЯКИХ ЗАГИНУВ:

Загинув 03 лютого 2015 року у зоні АТО, м. Дебальцеве Донецької області під час мінометного обстрілу. Похований в Куликівці. 

У Ігоря Сергійовича залишилася дружина Ірина Юріївна, донька Юлія та син Валерій.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Нагороджений віднакою Президента України "За участь в антитерористичній операції" (посмертно). Звання полковника ЗСУ Сніжку Ігорю Сергійовичу присвоєно посмертно.