back

НАГАДУЄМО! З 8 ПО 24 СІЧНЯ В УКРАЇНІ БУДЕ ДІЯТИ ПОВНИЙ ЛОКДАУН

06 січня 2021

Нагадуємо, що 9 грудня на черговому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято постанову«Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19». Посилені протиепідемічні заходи  будуть запроваджені на території України з 8 до 24 січня 2021 року включно. Карантин продовжено до 28 лютого 2021 року.

«Посилені заходи робляться для того, аби не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, і після новорічних свят. Тобто, посилені карантинні обмеження будуть вводитися для того, аби розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися протягом свят», — зазначив Прем’єр-міністр.

Зимовий локдаун заради безпеки, передбачає заборону роботи:

-кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос);

-кінотеатрів, театрів;

-фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів;

-торговельно-розважальних центрів (дозволятиметься торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією);

-торгівлі непродовольчими товарами;

-будь-яких розважальних, спортивних чи культурних масових заходів.

Крім того, відправлені на канікули всі заклади освіти, крім дитячих садочків.

Водночас під час дії додаткових карантинних обмежень у січні 2021 року робота громадського транспорту в Україні не зупинятиметься. Автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів у кількості місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. А під час авіаподорожей за кордон необхідно необхідно перевіряти умови в'їзду/виїзду, встановлені для українських громадян країною, куди прямує пасажир.

Разом з цим, метрополітен і пошта також працюватимуть у звичайному режимі, як і раніше. Метро перевозитиме пасажирів без обмежень щодо кількості місць для сидіння.

Також працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі.

Переконливо просимо всіх дотримуватись карантинних обмежень, не нехтувати правилами особистої гігієни, дотримуватись соціальної дистанції, уникати місць скупчення людей. При наявності перших симптомів, які асоціюються з COVID-19, негайно звертатися до лікарів. Будьте здорові!