Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kuladm.cg.gov.ua/old
back

Голова райдержадміністрації Валентина Мельник зустрілась з колективом центральної районної бібліотеки

12 червня 2014

12 червня відбулася зустріч голови райдержадміністрації Валентини Мельник з колективом центральної районної бібліотеки. На зустрічі також були присутні заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Віктор Снопок.

Відбулася конструктивна розмова, в ході якої обговорили питання поточної діяльності установи та перспективи її розвитку. Найбільш актуальними проблемами бібліотечної системи району, за словами її директора Алли Шуби, є: поповнення книжкового фонду (особливо сучасною українською книгою), оновлення кадрового ресурсу, відновлення передплати на періодичні друковані видання, покращення матеріально-технічної бази бібліотечних закладів. Необхідно повністю міняти принципи роботи біблотечних установ, які були закладені ще за часів Радянського Союзу. Сьогодні бібліотеки мають стати свого роду інформаційними центрами, які обладанані за останнім словом сучасних інформаційних технологій. Не менш важливою є комунікативна функція бібліотек. Тут і нині збираються люди, які віддають перевагу живому спілкуванню з однодумцями, а не витрачанню вільного часу на сидіння перед телевізором чи в Інтернеті. Тому робота по проведенню на базі бібліотек, різноманітних інформаційно-виховних, тематичних заходів, сприяння дільності літературної студії "Стежина" буде продовжуватися.

Дуже актуальним для центральної районної бібліотеки є питання відсутності опалення приміщення. Сьогодні заклад працює в орендованих приміщеннях районного споживчого товариства, яке не опалюється вже більше п'яти років. Перспективи відновлення ситеми опалення є досить непевними, оскільки ні установа-господар, ні, тим паче, бібліотека, яка є бюджетним закладом, не мають фінансової можливості сплачувати за опалення великого двоповерхового приміщення, ще й враховуючи останнє підвищення тарифів на газ.

Свою думку з даного питання висловила голова райдержадміністрації Валентина Мельник, яка повідомила, що саме сьогодні, перед зустріччю з бібліотекарями, районне керівництво відвідало Куликівський професійний аграрний ліцей, який на даний час має незадіяні приміщення гуртожитку. Районна влада розглядає можливість перенесення сюди бібліотеки, хоча це також потребує значних коштів, бо тут необхідно буде робити внутрішню реконструкцію. З цього приводу відбулася розмова з директором ліцею Олександром Дудком, який висловив підтримку такій пропозиції. Однак, остаточне вирішення питання залежатиме від позиції Міністерства освіти і науки та, відповідно, обласного Управління.

Вирішальне ж слово щодо переведення бібліотеки в інше приміщення районна влада залишає за колективом закладу,- зауважила Валентина Мельник. Поки що питання залишається відкритим. Щодо відновлення передплати на періодичні видання, це питання має вирішитися найближчим часом.

Районна влада триматиме в полі зору питання розвитку галузі культури і бібліотечної системи, зокрема.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації