04 листопада 2008

Закон України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" від 22.03.2012 № 4618-VI

ПРОГРАМА розвитку малого і середнього підприємництва Куликівського району на 2017 - 2020 роки

Стан розвитку підприємництва

Державна підтримка малого і середнього підприємництва в районі здійснюється відповідно до заходів районної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки. Для фінансування заходів даної Програми у 2017 році Програмою передбачено кошти з районного бюджету в сумі 13,0 тис.грн., проте кошти в районному бюджеті не передбачено.

На обліку знаходиться 301 суб’єкт малого і середнього підприємництва, з яких 37 юридичні особи та 264 фізичні особи-підприємців. З початку року було зареєстровано 18 фізичних осіб-підприємців та 7 юридичних осіб, припинення здійснили 40 фізичних осіб-підприємців та 2 юридичні особи.

Загальна кількість найманих працівників, що зайняті на зазначених підприємствах становить близько 1600 осіб, з них 74,1% працює на середніх підприємствах району.

До Зведеного бюджету від суб’єктів підприємництва у звітному періоді надійшло 29,5 млн грн. Надходження від суб’єктів малого бізнесу по відношенню до відповідного періоду 2016 року зросли у 2,5 рази і становлять 15,6 тис. грн.

Великою мірою роль підприємництва полягає у вирішенні питання зайнятості.

Для безробітних, які мають намір започаткувати свій власний бізнес проводився консультаційний семінар «Оволодій новою професією», в якому взяли участь 15 осіб.

За Програмою соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017 рік було виділено двом особам 30 тис. грн для започаткування власної справи.

З початку 2017 року 63 безробітних проходили професійне навчання за замовленнями роботодавців, а отже під гарантоване працевлаштування. З них 59 працевлаштовані. Рівень працевлаштування безробітних після закінчення навчання складає 98,3%.

З метою набуття та удосконалення практичних знань, умінь та навичок щодо виконання професійних обов’язків на робочих місцях з урахуванням вимог роботодавців з межах здобутої професійної освіти безробітні підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на виробництві.

Стажування проходили 17 безробітних безпосередньо на робочих місцях роботодавців.

За рахунок коштів підприємств безпосередньо роботодавцем для його потреб проводилися тимчасові роботи. Роботи проводилися на підприємствах: ТОВ «Полісся», ПП «Куликівські аграрні інвестиції», КП «Куликівське ВУЖКГ», ПрАТ «Куликівське молоко». На виконанні робіт працювали 11 безробітних.