back

11 серпня 2015

Соціальний захист мобілізованих та їх родин

Всього за 6 хвиль мобілізації з Куликівського району було мобілізовано 125 захисників України, які гідно виконують свій обов’язок там, куди їх покликала Батьківщина.

З метою посилення соціального захисту сімей мобілізованих, надання адресної, медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасникам антитерористичної операції, їх сім’ям та членам родин загиблих у ході проведення АТО, відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07.07.2014 № 212 створений координаційний центр з надання допомоги мобілізованим та їхнім родинам.

За час роботи центру сім’ї мобілізованих одержували матеріальну допомогу, допомогу в ремонті житла, випасі худоби, завезенні дров, іншого твердого палива, скрапленого газу. Родини захисників перебувають під посиленою увагою служб соціального захисту.

Крім того, внесені зміни до Програми надання одноразової матеріальної допомоги окремим категоріям громадян та малозабезпеченим громадянам Куликівського району на 2014-2017 роки (двадцять четверта сесія районної ради шостого скликання від 20.11.2014 року), згідно якої передбачена матеріальна та соціальна підтримка учасників АТО та членів їх сімей. Протягом 2014-2015 років за рішенням районної комісії з питань надання матеріальної допомоги 40 сімей отримали матеріальну допомогу на суму 41,5 тис. грн.

Здійснюється підтримка мобілізованих та їх сімей і на державному рівні. Держава гарантує збереження не лише робочого місця за мобілізованим працівником, а і його середнього заробітку.

Компенсація підприємствам середньої заробітної плати, яка виплачується працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, здійснюється відповідно до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №105.

Таким чином, в районі цього року було виплачено підприємствам та установам 88,3 тисяч гривень компенсації заробітку працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період. Варто зауважити, що крім цих коштів мобілізовані одержують зарплату військовослужбовця та передбачені законодавством заохочувальні виплати та соціальні гарантії. Для забезпечення державних соціальних гарантій військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, у січні-липні поточного року виплачено 6,9 тисячі гривень матеріальної допомоги.

Здійснюється контроль за дотриманням роботодавцями соціальних гарантій військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації.

Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, зокрема надається інформація щодо безкоштовних телефонів «гарячої лінії» для отримання соціальної підтримки, витяги з актів законодавства, а саме Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», актів Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції в районній газеті «Поліська правда» та на веб-сайті районної державної адміністрації.

Вирішення надання допомоги здійснюється у тісній співпраці районної державної адміністрації з виконавчими комітетами селищної та сільських рад, військовим комісаріатом, установами, організаціями та приватними підприємцями району.

Робота у напрямку надання всебічної підтримки захисникам України та їх родинам у районі не припиняється.


Управління соціального захисту населення
райдержадміністрації