back

19 травня 2016

Всі проблеми можна і необхідно вирішувати

19 травня у залі засідань центру зайнятості відбулася зустріч з учасниками АТО, яку підготували і провели працівники центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Взяти участь у цьому заході було запрошено демобілізованих хлопців та чоловіків з усіх населених пунктів району.

Зустріч відкрила директор центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Світлана Лукашенко. Вона наголосила, що такі зустрічі стануть регулярними і проводитимуться з єдиною метою – допомогти атовцям у вирішенні нагальних проблем, що їх турбують. Привітала присутніх заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай. Вона запросила до відвертої розмови, адже тільки це допоможе вирішити проблеми мужніх воїнів, які протистояли ворогу на Сході України.

Піднімалися питання психологічного супроводу ветеранів АТО, адже переважна більшість страждає від посттравматичного синдрому. Послуги психолога отримати може кожен бажаючий, варто тільки повідомити про це бажання запевняють працівники центру.

У Олександра Дзогого та в інших присутніх виникло питання: як стати на облік у центр зайнятості при відсутності необхідної довідки про доходи під час проходження служби. Райвійськком Микола Кагитін роз’яснив, що запросити і отримати таку довідку нескладно, варто лише зробити запит у військову частину.

Складніше з протезуванням зубів: за місцем проживання атовці мають отримувати цю послугу безкоштовно. Але як пояснила головний лікар Оксана Хорошок, в лікарні нема лабораторії для протезування, тому вирішити проблему неможливо. Хоча необхідно вирішувати, люди заслужили, щоб отримати протезування. Простіше із наданням довідок для санаторного лікування. Треба звернутися до лікаря-фахівця, отримати потім на ЛФК форму 0-70.

Багатьох цікавило питання надання земельних ділянок. Представник служби Держгеокадастру Віталій Баранов пояснив, що для цього необхідно звернутися до Головного управління в м. Чернігів, написати заяву і незабаром отримати 2 гектари для ведення особистого селянського господарства. Хоча учасник бойових дій Віктор Сачко із Глуздів зауважив, що ця процедура тягнеться довго.

Йшлося і про оздоровлення колишніх воїнів та їх дітей. Санаторну путівку можна отримати, варто лише записатися на чергу в управлінні соціального захисту населення. Діти атовців шкільного віку безкоштовно оздоровлюватимуться в оздоровчому таборі «Деснянка». Говорили і про отримання одноразової грошової допомоги до дня Перемоги. Другий етап виплат тим, хто її не отримав розпочнеться 1 вересня. Піднімалися інші питання та проблеми. Запрошеним вручили невеличкі сувеніри, почастували чаєм. Всі присутні зійшлися в одному: хай швидше закінчиться ненависна війна і стане небо мирним.