back

07 вересня 2016

Додаткові гарантії працевлаштування учасників АТО

29 липня 2016 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» від 07.07.2016 року № 1436-VIII. Статтю 14 Закону України доповнено пунктом 8, а саме: «до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню належать учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зокрема, особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичної операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення матимуть додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Зміни стосуються лише осіб, які зареєстровані в державній службі зайнятості та перебувають на обліку як безробітні.

Починаючи з 30.08.2016 року (з дня вступу в чинність вказаного вище закону), учасники АТО матимуть право бути працевлаштованими в рахунок 5-ти відсоткової квоти на підприємствах, організаціях та установах.

Також роботодавці отримають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування зазначеної категорії громадян за направленням центру зайнятості на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки. На таку фінансову підтримку можуть також розраховувати суб’єкти малого підприємництва у випадку працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки.

Державна служба зайнятості надає широкий спектр послуг учасникам антитерористичної операції, зокрема , пошук підходящої постійної або тимчасової роботи; пропонує взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру, надає індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги, проводить групові консультації – семінари з техніки пошуку роботи, тренінги, ярмарки вакансій тощо, надає можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання та організовує професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації..

За січень-липень 2016 року послугами районного центру зайнятості скористалися 22 учасників АТО, з них 1 особа з інвалідністю. Всього за 7 місяців працевлаштовані 5 учасників АТО, з них за направленням служби зайнятості – 4 особи. Крім того, 3 військовослужбовці взяли участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, 1 особа пройшла професійне навчання.