back

05 жовтня 2016

Засідання координаційного центру по допомозі мобілізованим та їхнім родинам

5 жовтня відбулося засідання координаційного центру по допомозі мобілізованим та їхнім родинам. Проводила зібрання заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай.

Вона цікавилася у представників соціальних служб механізмами їх співпраці з мобілізованими, демобілізованими та їхніми родинами.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віталій Лазар повідомив, що за шість хвиль мобілізовано 128 жителів району, з них 86 уже демобілізувалися та отримали статус учасника бойових дій. Також він повідомив, що постійно на засіданнях комісії з питань надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян, малозабезпеченим громадянам розглядаються заяви від мобілізованих та їхніх родин. Минулого року сесією районної ради прийнято рішення про спрощення процедури отримання матеріальної допомоги учасникам АТО, а саме мінімізовано перелік необхідних документів, які додаються до заяв. Загалом за 2015-2016 роки надано матеріальну допомогу 152 сім’ям мобілізованих.

У березні цього року сесією районної ради затверджено програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у Куликівському районі Чернігівської області на 2016 рік. Також до програма зайнятості населення Куликівського району на період до 2017 року внесено зміни, якими передбачається першочергове працевлаштування учасників АТО та виплата їм допомоги по безробіттю.

Олена Баглай зауважила, що наразі робота по вирішенню проблемних питань мобілізованих ведеться не досить активно. Вона наголосила керівникам управління соціального захисту населення райдержадміністрації, що потрібно постійно підтримувати телефонний зв’язок з мобілізованими, пропонувати допомогу, залучатися, при необхідності, підтримкою сільських голів.

Директор центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Світлана Лукашенко інформувала, що для учасників АТО організовувалася зустріч, на якій керівники установ соціальної сфери відповідали на питання. Також працівники центру щоквартально здійснюють виїзди до територіальних громад та відвідують родини мобілізованих.

Олена Баглай наголосила, що для військовослужбовців важливе психологічне розвантаження. Тому центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді доручено організовувати спільно з закладами культури відповідні заходи.

Директор Куликівської централізованої бібліотечної системи Інна Янголь повідомила, що районна бібліотека розпочинає тісну співпрацю з центром психолого-соціальної допомоги «Фенікс», уже запланована низка заходів, до участі у яких запрошуватимуть учасників АТО та їхні родини.

За інформацією фахівця районного центру зайнятості Тетяни Шестерікової, яка відповідає за роботу з мобілізованими, наразі на обліку установи перебуває 20 таких осіб. Раніше, при взятті на облік мобілізованих, виникала проблема з одержанням довідки про доходи з місць проходження служби. Тепер ця проблема майже вирішена, довідки надаються на запит районного військкомату.

Завідувач сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Анна Косовненко повідомила, що цього літа пропонували відпочинок у таборі «Деснянка» кожній дитині учасника АТО, оздоровлено 27 дітей.

Зібрання завершила Олена Баглай, проанонсувавши концерт до Дня захисника України, який відбудеться 13 жовтня. Відмітила, що до кінця тижня можна вносити пропозиції щодо святкування.

Також заступник голови райдержадміністрації наголосила, що робота штабу повинна бути систематичною. Зібрання відтепер проводитимуться кожних два тижні, вона доручила службам налагодити телефонний зв’язок з мобілізованими, узагальнити отриману інформацію та доповісти на наступному засіданні.


Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
аппарату райдержадміністрації