back

20 жовтня 2016

Гуманітарний вантаж з Естонії вже у районі

У районі наразі багато родин, які потребують допомоги: це - родини з дітьми-інвалідами, діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, багатодітні та малозабезпечені родини. Війна на сході держави додала до переліку соціально вразливих категорій родини переселенців. Моральний обов’язок кожного жителя району від посадовців до пересічних громадян всіляко підтримувати і допомагати родинам наших захисників - учасників АТО.

Кажуть, друзі пізнаються у біді. Саме такими виявилися багаторічні друзі Куликівщини - естонці. Під час минулорічних відвідин району директор інкубаційного центру Ряпіна Пилваського повіту Лео Кютт, який вже неодноразово бував на Куликівщині, на зустрічі з головою райдержадміністрації Олексієм Ракоїдом висловив від імені жителів повіту слова підтримки Україні, яка переживає важкі часи. Він щиро перейнявся долею переселенців та учасників АТО і запропонував організувати в Пилваському повіті збір гуманітарної допомоги для соціально вразливих категорій населення району. Олексій Ракоїд подякував естонським друзям від імені жителів району і зобов’язався організувати прийом і передачу гуманітарної допомоги в районі. Акція була проведена навесні цього року. Жителі повіту активно відгукнулися на заклик Лео Кютта і упродовж нетривалого часу зібрали 14,5 тонн одягу і взуття і власним коштом відправили вантаж в Україну.

На жаль, через бюрократичну тяганину із розмитненням вантажу, гуманітарна допомога близько трьох місяців пролежала на складі в Чернігові. І ось нарешті 17 жовтня надійшла звістка про те, що усі необхідні законодавчі процедури пройдено і гуманітарний вантаж можна забрати у район. Терміново районна влада за участі громадськості знайшла можливості для відвантаження, транспортування та зберігання в Куликівці гуманітарної допомоги. 18 жовтня величезна фура із 14,5 тоннами гуманітарного вантажу із Естонії після довгих перипетій нарешті дісталася Куликівки.

Склад для зберігання на прохання куликівських активістів батьків дітей-інвалідів безкоштовно надав директор ТОВ «Полісся» Володимир Дзюба. На розвантаженні гуманітарки дружно працювала бригада чоловіків, у складі якої були працівники райдержадміністрації, районного сектору ГУМНС, центру молоді, хлопці-АТОвці, спортсмени із районної організації ФСТ «Колос», безробітні з центру зайнятості. Після розвантаження забитий вщент склад було закрито і опломбовано.

Одразу після цього в райдержадміністрації зібралася комісія у складі фахівців управління соціального захисту населення РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору молоді і спорту РДА, представників громадських організацій. Після тривалого обговорення комісія знайшла рішення як справедливо розподілити надану гуманітарну допомогу. Загальну вагу вантажу вирішили розділити порівну на кількість родин із вищезгаданих категорій: дітям-інвалідам, сиротам та позбавленим батьківського піклування, родинам учасників АТО, багатодітним та малозабезпеченим родинам. Для того, щоб не створювати черг та ажіотажу на місці зберігання вантажу гуманітарну допомогу сільським родинам було вирішено роздати через сільські ради.

Упродовж 19-20 жовтня вже було відвантажено більше 10 тонн гуманітарної допомоги. Під час відвантаження були присутні представники громадськості.

На засіданні комісії Олексій Ракоїд наголосив, що гуманітарна допомога неодмінно має дійти до тих, кому вона адресована, розподіл має бути справедливим і максимально прозорим, тому запропонував громадським організаціям делегувати своїх представників і контролювати цей процес на місцях.

Саме у ці дні, з 19 по 22 жовтня, чисельна делегація підприємців з Пилваського повіту(38 чол.), координатором якої був саме Лео Кьют, перебувала у районі і очільники району мали можливість особисто подякувати за надану допомогу.


Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
аппарату райдержадміністрації