back

13 січня 2017

Засідання координаційного центру по допомозі мобілізованим та їхнім родинам

12 січня відбулося засідання координаційного центру по допомозі мобілізованим та їхнім родинам. Проводила зібрання заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай.

Соціальні служби, представники яких входять до складу координаційного центру, постійно вивчають ситуацію щодо потреб мобілізованих жителів району та сприяють вирішенню проблем.

Відповідальний за напрямок роботи з мобілізованими, демобілізованими та їхніми родинами заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віталій Лазар уточнив, що на сьогодні за 6 хвиль мобілізації до лав Збройних Сил України призвано 128 громадян із Куликівського району, з них демобілізувалися 125 чоловіків, троє – продовжили службу на контрактній основі.

Із числа учасників АТО 100 бійців отримали статус «учасник бойових дій», а 4 – мають статус «інваліда війни». Родині загиблого Сергія Парубця надано статус сім’ї загиблого ветерана війни.

Нещодавно 14 демобілізованих отримали ордера на квартири за рахунок фонду Куликівської селищної ради. 68 воїнів АТО мають дозволи на виготовлення документації із землеустрою на відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. Необхідні документи вже виготовлено для 6 демобілізованих.

Починаючи з 2014 року при райдержадміністрації працює комісія з надання матеріальної допомоги соціально вразливим категоріям громадян району, серед яких – мобілізовані та їхні родини. Протягом 2014-2016 надано матеріальну допомогу 133 родинам, на загальну суму 114,5 тис.грн. Крім того постійного надається фінансова допомога мобілізованим від селищної та сільських рад.

У минулому році курортно-санаторним відпочинком забезпечено 4 демобілізованих, 1- на черзі на оздоровлення. 27 дітей мобілізованих оздоровлювалися та відпочивали в позаміському дитячому закладу оздоровлення та відпочинку "Деснянка".

Віднедавна у районні введена практика надання психологічно-соціальної допомоги учасникам АТО. В декількох селах відбулися зустрічі спеціалістів з демобілізованими та членами їхніх сімей.

Активну діяльність щодо психологічної реабілітації АТОвців проводить нещодавно створений психологічно-соціальний центр «Фенікс». Ініціативи та починання цього центру підтримує депутат Чернігівської обласної ради Арсен Дідур. За декілька місяців діяльності психологи-педагоги постійно проводять сеанси психологічної терапії для бійців АТО та їхніх родин. Також організовано декілька екскурсій до мальовничих куточків Чернігівщини.

Олена Баглай відмітила, що новим напрямком для Куликівського району є підтримка починаючих підприємців серед числа мобілізованих. Вона доручила управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації спільно з районним центром зайнятості у місячний термін розробити порядок надання допомоги на розвиток підприємницької діяльності учасників АТО, узгодити перелік необхідних документів.

Директор центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Світлана Лукашенко повідомила, що налагоджено співпрацю з чернігівською командою громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентина Наливайченка. Юрист організації обіцяв надати свою професійну підтримку та супровід демобілізованих Куликівського району в судових справах, абощо.

Олена Баглай підкреслила, що демобілізованих залучають до громадського життя району, вітають та запрошують їх з родинами на заходи з нагоди державних свят.


Сектор інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
аппарату райдержадміністрації