back

03 лютого 2017

Вшанували пам'ять загиблого земляка

3 лютого, в день других роковин загибелі в зоні АТО підполковника Збройних Сил України уродженця Куликівки Ігоря Сніжка, на подвір’ї Куликівської школи зібралася громадськість та гості району щоб вшанувати пам’ять героя-земляка. Приїхали рідні і близькі Ігоря Сергійовича, його товариші по службі. Віддати шану захиснику України прийшли голова райдержадміністрації Олексій Ракоїд, Куликівський селищний голова Наталія Борщан, представники районного військового комісаріату, члени районних громадських організацій: Спілки ветеранів АТО, ветеранів України, "Союз Чорнобиль України", воїнів-інтернаціоналістів "Козак", учні та вчителі Куликівської школи, небайдужі жителі селища.

Ведучі заходу з біллю у голосі говорили про несправедливу неоголошену війну, яка чорною хмарою нависла над українським Донбасом, і яка уже забрала життя тисяч українських воїнів, серед яких і наші земляки Сергій Парубець із Дрімайлівки та Ігор Сніжок з Куликівки. Вони нагадали присутнім про дитячі та юнацькі роки загиблого воїна, про його мрію стати військовим, яку він і втілив у життя.

- Біль і сум огортають душу в цей день. Ігор Сергійович у свої сорок років зробив гарну військову кар’єру, дослужився до високої посади начальника служби військових сполучень тилу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України у званні підполковника. У важкий для держави час не роздумуючи виконав наказ командування і поїхав у відрядження у зону проведення АТО, ще не знаючи, що це подорож в один кінець. Поїхав, тому що це була його робота, тому що він був офіцером української армії і справжнім чоловіком, тому що багато років тому він присягнув на вірність своєму народові і поклявся захищати свою землю від ворога. Як справжній воїн, Ігор Сергійович до кінця залишився вірним присязі і виконав свій військовий обов’язок, на жаль, ціною власного життя. Людина житиме, поки жива пам’ять про неї. І наш з вами священний обов’язок - зберегти і передати наступним поколінням пам’ять про нашого відважного земляка Ігоря Сніжка,- про це говорив у своєму виступі голова райдержадміністрації Олексій Ракоїд.

Гарними словами згадували загиблого героя його товариші по службі, наголосивши, що Ігор Сніжок був не тільки зразковим воїном, а й добрим товаришем, гарним сім’янином і справжнім чоловіком.

Про підступність і цинізм сусідньої держави-агресора, яка багато років називала себе другом України, про військову звитягу і героїзм українських воїнів говорив у своєму зверненні до присутніх викладач предмету "Захист Вітчизни" Куликівської школи, підполковник запасу Леонід Корнійчик. Він повідомив, що за ініціативи куликівських школярів (рою «Запорожці» військово-патріотичної гри «Сокіл»(Джура) в Куликівці був проведений стрілецький турнір пам’яті Ігоря Сніжка та подякував усім, хто долучився до участі у цьому заході.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблого земляка та усіх патріотів, що віддали життя за Україну. Школярі запалили символічні свічки пам’яті.

Далі учасники заходу колоною вирушили до селищного кладовища, де похований Ігор Сніжок. Тут поклали квіти на могилу загиблого земляка і ще раз вшанували його пам'ять хвилиною мовчання.

Селищний голова Наталія Борщан закликала присутніх пам'ятати якою високою ціною дістається мир і спокій на нашій землі, усвідомлювати як багато зробили і роблять для цього українські воїни, в тому числі і наші земляки, цінувати їх мужність і жертовність та назавжди зберегти пам'ять про загиблих воїнів. Посадовець повідомила з сумом, що на селищних кладовищах поховали ще трьох воїнів АТО, які пішли з життя вже після повернення із зони військового конфлікту. Це - Юрій Лаба, Володимир Димитришин та Анатолій Дуда.

Цього ж дня Олексій Ракоїд, Наталія Борщан та помічник народного депутата України Валерія Давиденка Любов Наумець відвідали нове селищне кладовище, де поклали квіти на могили Володимира Димитришина та Анатолія Дуди.Сектор інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю 
апарату райдержадміністрації