back

03 лютого 2017

Про координацію роботи районної влади і громадської організації ветеранів АТО

Йшлося під час зустрічі голови райдержадміністрації Олексія Ракоїда з членами громадської організації «Куликівська районна спілка ветеранів антитерористичної операції», яка відбулася 3 лютого в райдержадміністрації. В зустрічі також взяли участь заступник голови райдержадміністрації Олена Баглай, голова районної ветеранської організації Анатолій Мацьвійко, заступник військового комісара Володимир Рожовець, працівники райдержадміністрації.

- Сьогодні в районі кілька служб займаються питаннями соціального захисту демобілізованих воїнів та їх сімей. Кожна з них має певний банк даних інформації щодо соціальних виплат, оздоровлення, зайнятості учасників АТО. На громадських засадах за підтримки депутатів обласної ради Віктора Труша та Арсена Дідура в Куликівці діє центр соціально-психологічної реабілітації «Фенікс», який опікується питаннями соціальної адаптації та психологічної реабілітації демобілізованих. При райдержадміністрації працює координаційна рада по допомозі мобілізованим.

У травні 2015 року в районі створена громадська організація ветеранів АТО. Однак організація ця молода, має невеликий досвід громадської роботи і ще недостатньо згуртувала навколо себе хлопців АТОвців з району. Тому сьогодні виникла потреба активізувати співпрацю громадської організації з районною владою. Мета налагодження чіткої взаємодії спілки ветеранів АТО, райдержадміністрації, райвійськкомату — це володіння оперативною інформацією про демобілізованих воїнів та їх родини, про їх першочергові потреби. Ми маємо допомогти хлопцям згуртуватися і самоорганізуватися навколо своєї спілки, стати єдиною родиною, підтримувати один одного і зв’язок з районними службами. І районні служби, і громадська організація мають постійно тримати руку на пульсі, знати проблеми і потреби АТОвців і вчасно приходити на допомогу. Саме про це говорив Олексій Ракоїд, звертаючись до присутніх на зустрічі учасників АТО.

Анатолій Мацьвіцко, який багато років є головою однієї з найактивніших громадських організацій району: «Союз Чорнобиль України» та з 2015 року — головою районної ветеранської організації, поділився з молодими колегами досвідом роботи своїх організацій в питаннях соціального захисту своїх членів, взаємодії з органами влади, районними службами, меценатами. Він пообіцяв також надати допомогу в роботі по веденню облікових карток членів організації. Це дасть змогу мати повну інформацію про учасників АТО, про їх соціальний стан і першочергові потреби.

Зі свого боку сприяти розвитку та зміцненню районної спілки ветеранів АТО пообіцяв і представник райвійськкомату.

Учасники зустрічі домовилися про те, що координувати співпрацю між районною державною адміністрацією та спілкою АТОвців буде головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій сектору мобілізаційної роботи, запобігання і виявлення корупції та з питань надзвичайних ситуацій апарату РДА Олег Клочок. Олег Володимирович також є учасником АТО і тому зможе чітко налагодити діалог райдержадміністрації з організацією, бо як ніхто розуміє потреби і проблеми своїх побратимів.

Від імені районної спілки ветеранів АТО її голова Микола Безбородько подякував за підтримку, якої за словами АТОвця організація дійсно потребує, в тому числі і з боку селищної та сільських рад.Сектор інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю 
апарату райдержадміністрації