12 червня 2020УРЯДОВА ПРОГРАМА «ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ»

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Уповноваженими на видачу «теплих кредитів» у рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за

тел.:(044) 296-71-60,

(044) 292-32-57

та e-mail:[email protected],

[email protected],

[email protected].

Детальна інформація за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/consumers/tepli-kredytyПрограма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»

З метою втілення державної політики в сфері житлового будівництва в сільській місцевості, соціально-побутового облаштування села та на виконання Указу президента України від 27.03.1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» в області, починаючи з 1999 року, впроваджується регіональна Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Програма спрямована на покращення житлових і соціально-побутових умов проживання сільського населення шляхом надання їм державних довгострокових пільгових кредитів, з платою за користування в розмірі 3% річних  (багатодітні сім’ї звільняються від сплати відсотків).

Реалізація зазначеної Програми, розпорядженням облдержадміністрації від 30.09.1999р. №559, покладена на Чернігівський обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

За період впровадження Програми пільговими кредитами скористалися 1220 молодих сімей та 2186 сімей сільських пенсіонерів, 359 працівників медицини, 703 працівники освіти, 255 працівників культури та соціальних служб, 343 - місцевого самоврядування, 2500 працівників агропромислового комплексу. Багатодітні сім’ї отримали 236 безвідсоткових позик.

Додаткова інформація за посиланням: http://chfond.at.ua/ .