04 серпня 2020

трудовий архів

Про виконання планів роботи трудового архіву та співпраця з організаціями району  Комунальним закладом «Райооний трудовий архів» Куликівської районної ради смт Куликівка.

 

   Трудовий архів розпочав працювати з 01 липня 2011 року, за рішенням Куликівської районної ради, та утримується за рахунок коштів районного бюджету..

    Трудовий архів є самостійною юридичною особою, має власні рахунки в установах банку, печатку, штамп, офіційні бланки зі своїм найменуванням.

     У своїй діяльності трудовий архів керується Конституцією і Законами України, актами президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями районної державної адміністрації,  районної ради та Положенням про комунальний заклад.

     З питань організації і методику ведення архівної справи Трудовий архів керується наказами та нормативними актами Державного комітету архіву, обласного Державного архіву, Архівного відділу районної державної адміністрації. Трудовий архів здійснює свою діяльність відповідно до річного плану роботи, який погоджується директором Держархіву та затверджується органом управління .Директор трудового архіву звітує поквартально та за рік перед Держархівом області.

    Трудовий архів розміщений в орендованому приміщенні Держказначейства на 2-му поверсі. Наша адреса 14300, смт Куликівка, вул.. Партизанська 2 А. Дві кімнати виділені під архівосховища; 22,8 кв. м. 20, 9 кв. м. та робоча кімната 10 кв. м Протяжність стелажного обладнання 166 пог. м. В одному сховищі стелажі металеві з дерев’яними полицями, інше сховище дерев’яні стелажі. Всі стелажі оброблені вогнезахисним розчином .В архівосховищах є пожежно – сторожова сигналізація, яка підключена на мобільний телефон директора архіву. В 2020 році  орендодавцями (державне казначейство) зроблена пожежна сигналізація. по всій будівлі  яка підключена до МНС смт Куликівка, оброблено ввесь дах  приміщення вогнезахисним розчином. Придбані 2 гігрометри для вимірювання температури повітря та вологості в архівосховищах. Придбані 2 нових вогнегасники.

    З метою вирішення пріоритетних завдань щодо .належної збереженості архівних документів та забезпечення подальшого розвитку архівної справи у районі керуючись пунктом 16 частини першої. Статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада затвердила Програму розвитку архівної справи на 2020 – 2022 роки, а саме (з урахуванням сум на зарплату). Рішення двадцять сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 06 грудня 2019 року № 319.

2020 рік         2021 рік           2022 рік

      100 тис. гр.    115 тис. гр..     125 тис. гр..

Використано коштів  50 тис. гр.  (шість місяців)     

За цей період роботи архіву  було замінено 2 енергозберігаючі вікна – 6 тис. грн., ремонт приміщень, встановлення нових стелажів,оббивка дверей металом, придбання нових вогнегасників, стем»янки, гігрометрів – 22750 грн., придбання комп’ютера та принтера – 13278 грн., основні кошти використані на заробітну плату та відрахування на заробітну плату директора архіву та 0,5 ставки бухгалтера (мінімальні оклади).

      Приймання та зберігання документів з кадрових питань (особового складу) та документів тимчасового зберігання підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування  розташованих на території району, або ліквідованих підприємств, установ і організацій. Що були зареєстровані на території району і не мають правонаступника.

      На сьогодні в трудовому архіві на зберіганні є 87 фондів, 7225 справ з особового складу, 519 справ тимчасового зберігання. Всі документи знаходяться в задовільному стані, документи прошиті, аркуші пронумеровані, титульні аркуші оформлені .Всі документи знаходяться в картонажах (коробки), за виключенням документів Сільгосптехніки та колгоспу «Раджиття», с. Бакланова Муравійка. Для цього потрібно 20 коробок, це 2 тис. грн.. При прийманні документів надаємо практичну і методичну допомогу. Є проблеми, керівники колишніх колгоспів не поспішають передавати документи до архіву, це с. Дроздівка, с. Горбів, с .Грабівка, с. Смолянка, с. Дрімайлівка, с. Виблі. Ми маємо право документи даних колгоспів прийняти до 2000 року, а потім вони повинні закритись. Архів співпрацює з установами, організаціями. колишніми колгоспами і в любий час може прийняти документи на зберігання, відмов не було. Це потрібно для наших людей, які не можуть вчасно отримати потрібні довідки.

    В зв’язку з карантином документи до архіву тимчасово не надходили. архів працює в штатному режимі, приймаємо громадян. видаємо довідки. за 2020 рік прийнято документи на зберігання від 2 організацій 304 справи. На прийомі побуло 114 громадян. видано 221 довідка, з них про заробітну плату 70 довідок, про стаж роботи 121 довідка, тематичні довідки (перейменування колгоспів. установ та організацій) 30 довідок. за межі України 11 довідок. В основному довідки видані в пенсійний фонд. центр зайнятості, соціальний захист. суд.

Довідки видаються протягом 2-3 днів, коли багато запитів до місяця.
     Дякуючи керівництву райдержадміністрації та районні раді  в трудовому архіві створені всі умови для зберігання документів, та обслуговування громадян.

 

 

Директор районного трудового архіву       Катерина ТИМОШЕНКО

червень 2020 року

 

хів.docx