15 травня 2020
Злісні неплатники аліментів – це та категорія громадян, яка здатна на систематичне й довготривале порушення закону. Невиконуючі рішення суду щодо грошового забезпечення свої дитини, горе-батьки починають «падати» у боргову яму та боротися із законодавчими санкціями.
Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун, завдяки правовим важелям впливу, що були розроблені Міністерством юстиції України, боржники починають інакше ставиться до обв’язку утримувати своє чадо. Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 3 місяці, то особа вноситься до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.Потрапив до цієї бази:
Після4 місяців з моменту утворення боргу (та 3 місяців для батьків важкохворої дитини) неплатник обмежується у низці прав, зокрема у:
Також воля боржниківне береться до уваги під час вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України – другийіз батьків може подорожувати з чадом не інформуючи про це боржника по аліментах.
Не менш дієвим є застосування й фінансових санкцій, а саме штрафу за несплату аліментів залежно від суми заборгованості:
• понад 1 рік – 20%;
• понад 2 роки – 30%;
• понад 3 роки – 50%
Варто зазначати, що прояви безвідповідального батьківства караються й виконанням суспільно корисних робіт. Тому, якщо розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців (3 місяці, у разі наявності в дитини тяжкої хвороби), то працювати доведеться від 120 до 240 годин. У випадку вчинення подібного адміністративного порушення повторно на неплатників чекає збільшення годин суспільно корисних робіт – від 240 до 360.
Проте, існують окремі випадки, коли навіть притягнення до адміністративної відповідальності не змушує боржника схаменутися. Продовжують переконувати таких осіб вже норми Кримінального кодексу України, а саме стаття 164, застосування якої загрожує:
За повторне притягнення до відповідальності за цією статтею загрожує:
До речі, з початку 2020 року державні виконавці стягнули на користь підростаючого покоління: