back

Обласна рада створила фракції та підтримала програми, запропоновані облдержадміністрацією

26 січня 2021

Сьогодні, 26 січня, відбулася друга (позачергова) сесія обласної ради. Після двох минулорічних невдалих спроб депутати все ж змогли забезпечити кворум та розпочати роботу. Максимальна кількість тих, хто брав сьогодні участь у голосуванні, — 38. Депутатська більшість («Рідний дім», «Слуга народу» та РПЛ) була підкріплена голосами ОПЗЖ. Депутати інших політичних сил для участі у голосуванні не реєструвалися.

Перш ніж перейти до порядку денного, голова обласної ради Олена Дмитренко оголосила про створення депутатських фракцій: до «Рідного дому» увійшло 19 депутатів, до «Нашого краю» — 9, до фракції «Слуга народу» — 7, стільки ж — до РПЛ та по п’ять — до ОПЗЖ, ЄС та «Батьківщини».

Першим депутати затвердили Регламент своєї роботи, потім приступили до питань, винесених на їх розгляд облдержадміністрацією.

Практично усі програми, підготовлені департаментами та управліннями ОДА, були підтримані.

Передовсім, це програми, спрямовані на економічний розвиток — підтримки АПК області, «Чернігівщина конкурентоспроможна» та Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2021 – 2027 роки.

Інші обласні програми стосуються удосконалення роботи галузей охорони здоров’я та соціального захисту, культури та туризму, розвитку інформаційної сфери та громадянського суспільства, підтримки сім’ї, молоді та спорту, національно-патріотичного виховання та дитячого оздоровлення тощо.

Як зазначила голова облдержадміністрації Анна Коваленко, прийняття та запуск у дію цих програм є реальним захистом інтересів жителів області, адже усі вони спрямовані на підвищення рівня життя на Чернігівщині.

Таким чином, депутати затвердили та внесли зміни до майже тридцяти обласних програм, вирішили майнові комунальні питання, звільнили з посади начальника управління комунального майна облради Андрія Буніна та призначили на цю ж посаду Василя Куліду, депутата від ОПЗЖ. Також підтримали кілька депутатських запитів та прийняли звернення до керівництва держави стосовно регулювання цін на енергоносії, щодо фінансової підтримки районних рад у період реорганізації, про Державну стратегію управління лісами та щодо державного стимулювання вирощування молодняка ВРХ.

Всього на порядку денному нинішньої сесії стояло майже 70 питань, які й були розглянуті депутатами.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації