back

Україна пам`ятає - світ визнає

14 листопада 2008

Сльозами літніх людей освячений сьогодні пам'ятний знак жертвам Голодомору у Дроздівці: під час урочистого відкриття меморіалу навіть діти не змогли стримати емоції.

27 імен та прізвищ тих, хто помер голодною смертю – наразі такий офіційний підсумок так званої «колективізації» у Дроздівці. Насправді ж, у поліському селі, де народилися і зростали відомі на увесь світ меценати і просвітники брати Прокоповичі, люди вмирали десятками.

Понад півтори сотні людей зібралися в центрі села, щоб вшанувати пам'ять безвинно загиблих у тридцятих роках минулого століття. Звучали віршовані рядки та проза, автори яких яскраво змалювали події тих страшних днів.

Спогадами про своє голодне дитинство поділився із учасниками мітингу-реквієму житель Дроздівки Віктор Джума. Він говорив про те, як холодними осінніми вечорами мріяв про весну. Але не стільки про теплу, погожу днину, скільки про розквітлі дерева та трави, бруньками яких можна було поживитися.

За православною традицією, меморіал освятив настоятель Свято – Георгіївської церкви отець Іоанн. Він також відслужив заупокійну літію за жертвами Голодомору.

Участь у відкритті пам'ятного знаку взяли учні Дроздівської ЗОШ, громадськість села, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району.