back

Не згасне свічка пам`яті

21 листопада 2008

Сьогодні у Ковчині відбулося урочисте відкриття пам'ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років.

Сільський голова Ковчина Михайло Мороз публічно вибачився перед громадою села за політику влади у тридцятих роках минулого століття: під час відкриття пам’ятного знака жертвам Голодомору голова сільради перепросив у свідків Голодомору за, так звану, “колективізацію” тридцятих років і щиро подякував усім, хто долучився до відродження національної пам’яті.

Пам’ятний знак у вигляді символічної каплиці із хрестом височітиме віднині у центрі села. Ескіз меморіалу створений дитячою уявою: конкурс на кращий проект пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років був проведений у місцевому навчально-виховному комплексі. Сам меморіал втілений у життя із цегли, мармуру і металу руками дорослих жителів Ковчина.

Під час мітингу-реквієму, сільський голова Михайло Мороз подякував усім, хто і словом і ділом допомагав у створенні пам’ятника.

Також було зачитано близько двох десятків імен та призвищ людей, голодна смерть яких встановлена офіційно. Реально ж у селі над Десною від, так званих, “продрозверсток” і “продрозкладок” померло набагато більше.

За православною традицією меморіал освятив настоятель ковчинського Свято-Георгіївського собору отець Миколай.

Загалом участь у відкритті пам’ятного знака взяли понад сто осіб. Серед них учні місцевого навчально-виховного комплексу, громадськість села, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.