back

Інвестиційні прогнози: клімат покращується

26 листопада 2008

В останніх рейтингових показниках соціально – економічного розвитку АПК області Куликівський район зайняв 2 місце. Такою приємною новиною поділилася з колегами заступник голови, начальник управління агропромисловго розвитку райдержадміністрації Ніна Клочок під час розширеного засідання Колегії райдержадміністрації.

Високим показникам аграрії завдячують насамперед поліпшенню інвестиційного клімату у районі, - констатували учасники Колегії. З приходом інвесторів, на Куликівщині підвищилися обсяги виробництва сільгосппродукції та конкурентоспроможність переробних підприємств. Нині місцеві аграрії успішно запроваджують енергозберігаючі технології, впроваджують мінімальний та нульовий обробіток грунту. У підсумку - зменшилося використання пального, а це в свою чергу зменшує собівартість продукції.

Нині в районі успішно реалізовуються інвестиційні проекти у СФГ “Колос”, СТОВ “Смолянка”, ТОВ “Егрес Агро”. Інвесторів там залучають до реконструкції тваринницьких приміщень і будівництва доїльних залів. Завершити усі задуми тваринники планують вже за два роки. А найбільші інвестиції - на спорудження молочного комплексу на 6 тис.голів - очікують вже у наступному році.

Як зазначалося на засіданні колегії, з освоєнням інвестицій в галузі тваринництва в господарствах району на два відсотки збільшилось поголів’я ВРХ і майже на чверть – збільшало поголів’я свиней.

Цьогорічне інвестування в аграрний сектор прискорило також заміну і пайових сертифікатів на державні акти. Тож довкола населених пунктів району земля не вкрилася природніми чагарниками, бо розорана. А за інформацією управління агропромислового розвитку РДА, цьогоріч нараховано майже чотири мільйони гривень, які отримають орендодавці. Доречі, в галузі рослинництва в порівнянні з минулим роком збільшились не лише посівні площі, а й врожаї: за попередніми підрахунками зернових намолотили у понад два з половиною рази більше, ніж торік. А олійних культур зібрали вшестеро більше у порівнянні з минулорічним.

Втім, аналіз потенціалу району свідчить, що обсяг залучених інвестицій наразі лише частково зменшує проблему технічної модернізації сільгоспвиробництвав.

Проте, нині куликівські аграрії працюють з надією у завтрашній день і не впадають у паніку, пов’язану із, так званою, “економічною кризою”. Кажуть: “Якщо розгубитися та “опустити руки” в нинішній ситуації, то успіху від майбутнього врожаю можна не чекати”