back

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

24 листопада 2008

22 листопада в усіх територіальних громадах відбулися заходи по вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.. Мітинги-реквієми та акції “33 хвилини” і “Засвіти свічку!” пройшли у 17-ти сільських радах, де встановлено пам’ятні знаки жертвам Голодомору. Також у День пам’яті жертв голодоморів, політичних репресій та примусових виселень біля пам’ятних знаків відбулися панахиди за загиблими внаслідок голоду.

22 листопада відбулося відкриття та освячення пам’ятних знаків у Куликівці та Салтиковій Дівиці. Пам’ятний знак у Куликівці встановлений в центрі селища, неподалік від обеліску Слави. Знак освятив благочинний Куликівського району отець Петро (Годун). Мітинг-реквієм та акція “33 хвилини!” пройшли за участю керівництва району, громади райцентру та учнівської молоді. Загалом участь у заходах взяло понад 350 чоловік. Після настання темряви жителі райцентру також долучилися до акції “Засвіти свчку!”.

У Салтиковій Дівиці відкриття пам’ятного знаку жертвам Голодомороу 1932-1933 років пройшло у центральному сквері села. Дерев’яний хрест відтепер височітиме на пагорбі у меморіальній зоні скверу – поблизу пам’ятника загиблим у роки Великої Вітчизняної війни. Було проведено акцію “33 хвилини”, під час якої зачитано близько півсотні офіційно встановлених імен та прізвищ померлих від голоду сельчан. Також у Салтиковій Дівиці пройшла акція “Завсіти свічку!” Участь у відкритті меморіалу та у акціях взяли 180 жителів села. Серед них – 80 учнів місцевої загальноосвітньої школи.